Testy a žebříček DxOMarku se už dávno staly prestižním etalonem, podle kterého mnozí porovnávají telefony. Systém hodnocení je totiž velmi propracovaný a i když samozřejmě není všemocný, tak maluje poměrně realistický obrázek. Včera se testům podrobil i OnePlus 10 Pro, který se před pár týdny konečně dostal i na světové trhy. Na základní verzi ale stále čekáme a nejistá je i mýtická “Ultra” varianta. Takže se prozatím musíme spokojit právě jen s OnePlus 10 Pro. A na DxOMarku se telefon určitě neztratil.

Vlajkové modely OnePlus v minulosti vždy nabízely špičkovou výbavu ve všech oblastech, kromě právě fotoaparáty. Tam šlo vždy jen o “dobré” kusy srovnatelné s vyšší střední třídou. S tím se ale samozřejmě firma nehodlala spokojit a tak loni navázala spolupráci s legendární firmou Hasselblad. OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro díky tomu zaznamenaly velký pokrok, ale i tak jim ke špičce stále ještě krůček chyběl. A letos tomu opět nebude jinak.

OnePL

Slušné, ale stále ještě prostor ke zlepšení

Foto výkon OnePlus 9 Pro leží primárně na hlavním 48 Mpx 1/1.43″ senzoru Sony IMX789 s f/1.8 a OIS. Druhé housle pak hraje ultra-wide 50 Mpx 1/2.76″ snímač se 150° záběrem a 8 Mpx telefoto s f/2.4, 1.0µm a OIS. Pečlivé testy pak ale odhalily některé nedostatky této sestavy. Nelíbilo se hlavně časté artefaktování, šum a ztráta detailů u ultra-wide senzoru, případně vyvážení bílé u videa a hlavně možnosti zoomu. Na druhou stranu ale recenzent chválil dobrou míru expozice a detailů, nízký šum a velmi dobrou stabilizaci a ostření u videa.

OnePlus 10 Pro

Celkové skóre 127 bodů tak stačí jen na celkové 27. místo na žebříčku, což na první pohled nevypadá nijak impozantně. Jde o slušný posun o tři body oproti minulé generaci, ale třeba ve výkonu ultra-wide si telefon reálně pohoršil. Plný obrázek si ale uděláme při pohledu na konkurenci přímo na žebříčku. Třeba nové Samsungy Galaxy S22 a S22+ totiž dosáhly ještě o bod horšího výsledku. OnePlus 10 Pro tak znovu nemá na absolutní špičku, ale konečně už pevně patří do high-end kategorie telefonů i s fotoaparáty.