Včera na indickém trhu došlo na uvedení telefonů OnePlus 10R a Nord CE 2 Lite. K nim přidal OnePlus i svá zbrusu nová sluchátka OnePlus Nord Buds. Označení Nord v názvu jasně ukazuje, že jde o sluchátka cenově velmi dostupná a dokonce můžeme říci, že jsou to v této chvíli ta nejlevnější sluchátka OnePlus na trhu. Svou nízkou cenou překonala i doposud nejlevnější model Buds Z z roku 2020. Jejich cena po uvedení začínala na evropském trhu na 59 euro.

Hlavní parametry sluchátek OnePlus Nord Buds

Nízká cena se ale nijak zvlášť nepodepsala na parametrech. Nová sluchátka mají 12,4 mm titanové dynamické měniče, které jsou speciálně vyladěné pro plné basy. Dále je tu podpora Dolby Atmos, Bluetooth 5.2 a režim Pro Gamer s velmi nízkou latenci 94 ms. Nechybí ani podpora kodeků SBC a AAC. Sluchátka sice nemají podporu ANC, ale mají dva mikrofony s AI redukcí šumu zajistí čistý zvuk při telefonních hovorech. Tvar Nord Buds je ergonomický, takže dobře padnou do každého ucha. Koncovky sluchátek jsou vyměnitelné.

OnePlus Nord Buds vydrží na jedno nabití až 7 hodin přehrávání hudby. Při dobíjení v boxu se provozní doba zvedne až na 30 hodin. Rychlé, zhruba 10 minutové, dobití postačí na další 5 hodin přehrávání. Každé ze sluchátek je osazeno 41 mAh baterií a dobíjecí box má 480 mAh baterii. Box lze dobíjet přes USB-C port.

Sluchátka se také hodí pro venkovní sportovní aktivity, protože jsou odolná podle certifikace IP55. Mají dotykové ovládání, tři předvolby zvuku a podporují velmi rychlé spárování s telefony OnePlus a dalšími telefony s Androidem pomocí aplikace HeyMelody. Nová TWS sluchátka OnePlus Nord Buds jdou do prodeje 10. května/mája v barvách Black Slate a White Marble. K dispozici budou na indickém Amazonu a nebo na stránkách OnePlus India. Jejich cena je nastavená na 2799 indických rupií, což je zhruba 37 dolarů.