Řada Xiaomi 12 je už v prodeji jak na čínském trhu, tak i na trzích globálních. To je sice fajn, ale víme, že ještě pořád není kompletní. Stále totiž čekáme na uvedení prémiového modelu Ultra a odlehčené verze Lite. Tipaři oba chystané telefony pilně sledují a tu a tam nás informují jak to s nimi aktuálně vypadá. Spekuluje se například o tom, že telefon Xiaomi 12 Ultra může výrobce představit už v průběhu května/mája a je možné, že společně s ním dojde i na uvedení modelu Xiaomi 12 Lite. Ostatně o něm už víme skoro vše podstatné. A dneska k tomu přidáme i první reálné fotky, které se nejdříve objevily na čínské síti a pak je na svém twitterovém účtu zveřejnil i tipař Abhishek Yadav.

Jak vypadá Xiaomi 12 Lite v reálu?

Asi nejjednodušší odpověď by byla, že telefon Xiaomi 12 Lite vypadá i na reálných fotkách stejně jako na kdysi zveřejněných renderovaných obrázcích. Displej telefonu je plochý a kolem něj jsou relativně úzké symetrické rámečky. Ve středu jeho horní části je celkem velká „díra“ pro přední kameru. Také zadní panel je plochý a dominuje mu větší obdélníkový modul hlavního fotoaparátu uložený v levém horním rohu. V horní části modulu je jeden velký senzor, pod ním vlevo jsou dva menší a vpravo je vertikální LED blesk. V rámci designu se tedy žádné větší překvapení nekoná.

Pojďme se také podívat, jaké specifikace můžeme podle tipařů u telefonu Xiaomi 12 Lite čekat. AMOLED displej má úhlopříčku 6,55 palce, FullHD+ rozlišení a obnovovací frekvenci 120 Hz. V displeji je také integrovaný snímač otisků a selfie kamera má 16 MPix. V souvislosti s použitým procesorem tipaři hovoří o čipsetu Snapdragon 778G, který potvrdily i testy Geekbench. K němu výrobce přidá 6/8 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Tyto paměťové konfigurace potvrdila i certifikace FCC.

Baterie má údajně kapacitu 4500 mAh, což je na odlehčenou verzi celkem slušná porce energie. A zvýšila se i rychlost nabíjení, a to na 67 W. Dnešní reálné fotky opět potvrdily, že hlavní fotoaparát má tři snímače. Na jedné z dnešních fotek vidíme v modulu kamery popisek 108 MPix, což může naznačit, že primární senzor má právě takové rozlišení. To je ale v rozporu s tím, co odhadují tipaři. Ti si myslí, že tento snímač má 64 MPix a podporu OIS. Doplní ho 8 MPix širokoúhlý objektiv a 5 MPix makro objektiv. Dále prý model Lite podporuje Hi-Res audio, dvoupásmovou Wi-Fi, Bluetooth a NFC.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.