Oblíbená značka POCO nám v poslední době servíruje opravdu slušnou porci nových modelů. Stoupá také provázanost s mateřským Xiaomi, když jde velmi často o přeznačené kusy právě od Xiaomi / Redmi. Taková už je ale strategie firmy a alespoň se tak na globální trhy dostanou některé zajímavé kousky. Jako bylo třeba před pár měsíci POCO M4 Pro 5G, jako věrná kopie čínského Redmi Note 11 5G. Na základní model této řady se ale stále ještě čeká. Dnes už se ale na webu objevily v podstatě kompletní parametry právě pro POCO M4 5G.

POCO M4 5G

Většinu z nich už jsme sice viděli už před časem, ale opakování je matka moudrosti. Navíc už vše vypadá v podstatě oficiálně a globální představovačce už by němělo skoro nic bránit. POCO M4 5G totiž asi bude telefonem určeným pro světové trhy, jakožto verzí Redmi Note 11E. Samozřejmě se ale najdou některé drobné odchylky, hlavně po designové stránce. Novinka od POCO by totiž měla mít jinak řešený modul zadního fotoaparátu, protažený přes celou délku zadního panelu.

Slušná výbava, pravděpodobně za nízkou cenu

Publikované snímky také ukazují drobné kapkovité vykousnutí displeje, ve kterém se schová 8 Mpx selfie snímač. Displej samotný pak je IPS s 6.58-palcovou úhlopříčkou, FullHD+ rozlišením a 90 Hz, případně 240 Hz dotykovou samplovací frekvencí. Použitým procesorem bude Dimensity 700 a jak už sám název napovídá, tak půjde o 5G telefon. Potěší i voděodolná certifikace IP52. Baterie s kapacitou 5000 mAh asi nebude umět nijak rychlé nabíjení a čekáme tak opět asi jen 18W.

Fotoaparáty vypadají také jen poměrně dietně, ale to se asi dalo čekat. Hlavní 50 Mpx senzor tak doplní je 2 Mpx senzor hloubky pole a na ultra-wide se nedostane vůbec. To vše ale má podpořit nízká cena, tedy v to alespoň doufáme. Představení telefonů je na spadnutí, pravděpodobně jen v řádu dnů. POCO M4 5G se tak určitě může stát dalším hitem ze stáje této značky.