Společnost ZTE je průkopníkem v segmentu telefonů s kamerou pod displejem. Jako první připravila takový telefon pro komerční použití a také jej pak uvedla na trh. Tím “slavným” telefonem se stal model Axon 20, uvedený na podzim v roce 2020. Je sice pravdou, že foto výstupy z přední kamery tohoto telefonu nebyly příliš kvalitní, ale prvenství v této oblasti mu už nikdo neodpáře. Rok na to ZTE uvedla svůj druhý telefon s kamerou pod displejem, která už byla natolik vylepšená, že se s ní fotit celkem dalo. Nu a letos se pro nás chystá třetí generace kamery pod displejem, a to u modelu ZTE Axon 40.

Představení telefonu ZTE Axon 40 a s ním i modelu Axon 40 Ultra by prý podle tipařů mohlo proběhnout už na začátku příštího měsíce. Leccos tomu i nasvědčuje, protože Axon 40 už sbírá potřebné certifikace a mezi nimi i certifikaci Tenaa. Díky ní známe některé ze specifikací tohoto modelu. Navíc se nyní na čínském Weibo objevila i reálná fotka tohoto stroje, kterou zveřejnil tipař, který si říká Plešatá panda.

Přední kamera telefonu ZTE Axon 40 je opravdu “neviditelná”

Tipař zdůrazňuje, že displej telefonu ZTE Axon 40 je skutečně skvělý. Oblast, kde je uložená kamera je prakticky stejná jako zbytek obrazovky, což znamená, že kamera opravdu není vidět pod žádným úhlem. Zdá se tedy, že ZTE hodně zapracovalo na vývoji její třetí generace a doufejme, že i foto výstupy budou proto kvalitní. Boční rámečky jsou nulové, dost možná i díky zakřivení hran. Spodní a horní rámeček je velmi úzký. Čelní panel tedy vypadá opravdu velmi dobře.

Podle dalších tipařů má prý obrazovka modelu ZTE Axon 40 vyšší rozlišení než u předchůdců Axon 20 a Axon 30, které mají FullHD+ displeje. Nemělo by ale jít o 2K rozlišení, ale spíš o upravené FulHD+. Výrobce prý také přidá i technologii vysokofrekvenčního stmívání PWM (pixel-width modulation), která bude právě u řady Axon 40 debutovat. Samotný displej je typu AMOLED. Díky Tenaa víme, že jeho úhlopříčka je 6,67 palce a přední kamera má rozlišení 44 MPix. Dále víme, že hlavní fotoaparát tvoří 64 MPix, 8 MPix a 5 MPix senzory. Procesorem je zřejmě Snapdragon 8 Gen1 s až 16 GB RAM a až 1 TB interního úložiště. Baterie má údajně kapacitu 5000 mAh a podporu 65 W nabíjení. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou MiFavor.