Chytré náramky řady Mi Band od Xiaomi už dlouhá léta dominují českému trhu ve své kategorii. Není se ale co divit, protože vždy jde o cenově dostupné a zároveň velmi dobře vybavené modely. Navíc chytré náramky jsou kompaktnější než hodinky a obvykle nabídnou hlavně výrazně vyšší výdrž baterie. A protože už je to skoro rok od představení minulé generace Mi Band 6, tak už je čas se poohlížet po nástupci. A poslední informace naznačují, že možná na Mi Band 7 už nebudeme čekat moc dlouho.

Konkrétní datum sice ještě definitivně neznáme, ale náramek se prý představí společně se zbrusu novým telefonem. Takže se přímo nabízí plánované uvedení Xiaomi Mi 12 Ultra, které čekáme už 10. května. Tedy opět jen podle zákulisních expertů, protože i v tomto případě jsou Xiaomi na přesné info skoupí. Každopádně už se k představení Mi Band 7 opravdu schyluje, protože už prošel hned několika certifikacemi. K těm posledních patří  belgická SGS-CEBEC a indonéská z místního Telecomu. Ty nám také potvrdily i některé parametry chystaného náramku.

Posun k lepšímu v mnoha ohledech

Listingy certifikací třeba ukazují velkou 250 mAh kapacitu baterie, která je opravdu slibná. Minulá generace totiž nabídla “jen” 125 mAh a i tak vydržela na jedno nabití opravdu dlouho. Novinka ale s dvojnásobnou kapacitou určitě dvakrát tak dlouho nevydrží. Už dříve se totiž na internetu objevilo, že Mi Band 7 dorazí s větším displejem. Samozřejmě půjde o AMOLED panel s Always-on funkcí, teoreticky s rozlišením 490 x 192 pixelů. Pro srovnání, minulá generace měla 1.56-palcový displej a rozlišení 486 x 152 pixelů.

Mi Band 7

Hlavní změnou k lepšímu má ale být přítomnost vestavěného GPS čipu. Bylo by to u řady Mi Band vůbec poprvé a výrazně by to pomohlo k lepšímu sledování sportovních aktivit. Nedávno představený nový systém Zepp také prý umožní instalaci dalších aplikací, takže se vše přiblíží chytrým hodinkám. Doufáme ale hlavně v integraci funkčního NFC čipu i pro evropskou verzi. Ten se zatím našeho kontinentu totiž bál.