Motorola dnes bez velkých fanfár oficiálně vydala novinkový model Edge 30, který na první pohled vypadá velice zajímavě. Jde totiž o designový telefon se solidní výbavou a fantastickou tloušťkou. Navíc se bude v Evropě prodávat za celkem slušnou cenu a potěší i plánovaná česká dostupnost. Na oficiálních stránkách českého zastoupení už totiž má i svoji stránku. Sice bez ceny a data zahájení prodejů, ale i tak je dobré, že se k nám vůbec dostane. Možná totiž bude stát za hřích.

Designově jde telefon ve šlépějích svého Pro sourozence, ale s lehce plošším tělem. Hrany jsou lehce zaoblené a oválný modul zadního také drobně vystupuje. To je poměrně škoda, protože to kazí parádní 6.79 mm tloušťku telefonu. Však se Motorola také chlubí, že se jedná o nejtenčí 5G telefon na trhu. Ani váha nezaostává, protože 155 g je na telefon se 6.5-palcovou úhlopříčkou velmi slušné. I když to samozřejmě naznačuje plastová záda z PMMA materiálu a dokonce i plastový rám. Ale telefon je určitě na pohled velký fešák.

Motorola Edge 30

Fantastický displej ve střední třídě

Parádní je také displej, protože dostaneme 6.5-palcový AMOLED s FullHD+ rozlišením, HDR10+, 10-bitovými barvami a hlavně 144 Hz obnovovací frekvencí. Ve střední třídě skvělé parametry. Stejně tak se nespekuluje se čtečkou otisků a je hezky pohodlně integrovaná přímo v displeji. O výkon se stará vylepšený procesor Snapdragon 778G+, doplněný o 8 GB RAM a až 256 GB vnitřní paměti. I když v ČR dostupná verze dostane jen 128 GB. Kvůli tenoučkému designu se ale také musíme spokojit jen se 4020 mAh kapacitou baterie podporující 33W nabíjení TurboPower.

Motorola Edge 30

Nepřijdeme dokonce ani o 3.5 mm audio jack a telefon má i odolnou certifikaci IP52, stereo reproduktory s Dolby Atmos, Wi-Fi 5E, Bluetooth 5.2 nebo NFC čip. Zadní fotoaparát je trojitý a nabídne 50 Mpx hlavní senzor s OIS a all-pixel ostřením. Navíc i sekundární ultra-wide senzor je s 50 Mpx rozlišením a 114° záběrem, který navíc supluje i makro. Posledním do party je 2 Mpx kamerka pro hloubku pole. Nu a 32 Mpx selfie kamerku v “průstřelu” displeje také neurazí.

Motorola Edge 30

Evropská cena je nastavená na 449.99 euro, ale pro 8GB+128GB variantu. Takže česká 8GB+256GB bude asi ještě o něco výše. Na výběr ale aspoň bude hned z trojice barev – zelené, šedé a stříbrné.