Poměrně nedávno představila značka iQOO vlajkový telefon iQOO Neo 6, který je nástupcem loňského modelu Neo 5, ale dostal opravdu pořádnou nadílku vylepšení, včetně atraktivního designu. Ovšem pokud by se někomu tento stroj zdál drahý, nemusí zoufat. Na trh se totiž chystá i model iQOO Neo 6 SE. Jeho představovačka je už na dohled a výrobce už na čínském Weibo potvrdil, že proběhne na čínském trhu 6. května/mája v 19:30 tamního času.

Co o telefonu iQOO Neo 6 SE prozradila první upoutávka

iQOO sice zatím drží specifikace modelu iQOO Neo 6 SE pod pokličkou, ale něco málo aspoň naznačil v další upoutávce, která už také visí na Weibo. Z letáku se dozvíme, že chystaný telefon pohání procesor Snapdragon 870. Interní paměť má kapacitu 256 GB a nechybí ani podpora rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Hlavní fotoaparát má tři snímače a přední kamera leží v „díře“ ve středu horní části displeje. A určitou zajímavostí je, že na čínských oficiálních stránkách výrobce a také na JD.com už nyní běží předběžné objednávky na Neo 6 SE.

Naštěstí tu máme i tipaře, kteří se snažili něco o telefonu iQOO Neo 6 zjistit a nebojí se nám to prozradit. I oni hovoří o procesoru Snapdragon 870. Tento čipset také pohání loňský Neo 5 SE. Tipaři ale naznačují, že letošní Neo 6 SE dostane poměrně velká vylepší displeje, baterie a nabíjení. U OLED displeje se letos dočkáme úhlopříčky 6,62 palce, FullHD+ rozlišení a 120 Hz obnovovací frekvence. Připomeňme, že loňský model má LCD obrazovku s FullHD+ rozlišením a 144 Hz obnovovací frekvencí.

Dále tipaři odhadují, že letošní SE telefon bude mít akumulátor s kapacitou 4700 mAh. Stejnou baterii a vlastně i nabíjení se stejným výkonem 80 W má i vlajkový Neo 6. Loňský Neo 5 SE má 4500 mAh baterii s 55 W nabíjením. V rámci operační paměti se prý dočkáme dvou verzí, kdy první má 8 GB a druhá 12 GB. A kromě již avizované 256 GB kapacity interního úložiště prý půjde na trh i veze se 128 GB. Každopádně do uvedení telefonu iQOO Neo 6 SE zbývá ještě dost času na to, aby nám výrobce některé ze specifikací potvrdil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.