Včerejší velká představovačka čínského giganta Vivo nám naservírovala parádní novou řadu telefonů Vivo X80. Ta je výkladní skříní firmy a vlajkovými modely, i když se nakonec představila jen jejich dvojice. Na finální a nejlépe vybavené Vivo X80 Pro+ si tak ještě asi pár měsíců počkáme. Představení bylo samozřejmě jen čistě čínskou záležitostí, ale globální zákazníci nakonec nebudou na svou šanci čekat příliš dlouho. Firma se totiž pochlapila a novinky pošle do světa už za necelé dva týdny, konkrétně 8. května.

Informace nám potvrdil teaser plakátek malajského zastoupení Vivo. Sice se na něm explicitně nemluví o globální představovačce, ale Malajsie vždy spadala pro čínské firmy do “zbytku světa”. S velkou pravděpodobností tak opravdu půjde o uvedení modelů řady Vivo X80 na všechny hlavní světové trhy. To samozřejmě neznamená, že budou všude k mání všechny paměťové verze, případně některé speciality výkonnějšího X80 Pro. V Číně si ho totiž můžete koupit jak se Snapdragonem 8 Gen 1, tak i s Mediatekem Dimensity 9000.

Vivo X80

I tak ale zájemci určitě nebudou zklamaní. Telefony jsou totiž našlapané velmi pokročilým hardwarem se zaměřením hlavně na fotoaparáty. Ty mají punc legendární značky ZEISS a také speciální vrstvu ZEISS T* na čočkách. O zázraky se pokusí i nový ISP čip Vivo V1+. Fajnšmekry určitě potěší i voděodolná certifikace IP68 u lepší Pro varianty. Zvědavi ale budeme hlavně na nastavené ceny, protože ty čínské jsou poměrně solidní. Ale doufat v něco “lidového” určitě nemůžeme.

A co ohebný Vivo X Fold ?

Když už jsme u Vivo, tak se už objevily i zbožná přání o globálním uvedení ohebného Vivo X Fold. Ten vypadá skvěle a boduje hlavně velmi slušnou cenu. Bohužel v tomto případě se asi rychlý přechod na globální trhy nekoná.