Na příští generaci oblíbeného Redmi Note už se pilně pracuje opravdu dlouho a pomalu se tak schyluje i k jeho představení. Fanoušci mají samozřejmě jen ta nejvyšší očekávání, protože jde celosvětově vždy o prodejní hity na všech frontách. Nejinak je tomu i u nás, kde mají Redmi také velmi silnou pozici. Chystané Redmi Note 12 už pomalu klepe na dveře, což potvrzuje i vůbec první oficiální teaser. Ten se dnes objevil na čínských sociálních sítích, takže už pomalu počítáme dny do odhalení telefonů.

Teaser na internet poslal sám šéf firmy Lu Weibing, i když nic moc převratného neodhaluje. V doprovodném textu jen zmiňuje plány na aktualizaci Redmi Note 10 Pro, které se představilo před rokem. Hovoří také o pokračování plánu firmy na dvojici generací telefonů řady Redmi Note pravidelně každý rok. Jedna primárně zaměřená na vysoký výkon a druhá pak na vyváženou výbavu. Tak uvidíme, do které škatulky budou spadat modely právě Redmi Note 12.

Redmi Note 12

Trojice novinek se zajímavou výbavou

Dočkat bychom se měli v této řadě znovu hned trojice telefonů. Základní verzi totiž doplní i Redmi Note 12 Pro a 12 Pro+. Jejich výbava už se stala terčem zákulisních spekulací v minulých týdnech a dokonce jsme mohli vidět i první čínské certifikace. Už tak víme, že by všechny telefony měly spoléhat na procesory od Mediateku. Základní verze pravděpodobně na Dimensity 810, Pro na Dimensity 1300 a Pro+ ve finále na Dimensity 8000/8100. Obě vyšší varianty mají také mít 6.6-palcové displeje s FullHD+ rozlišením, doufejme že s AMOLED panely. Kapacity baterií pak u nich mají být 4890 mAh, respektive 4300 mAh. Plusová verze ale kompenzuje nižší kapacitu 120W nebo 150W nabíjením.

A kdy se novinek konečně reálně dočkáme ? Zákulisní zdroje hovoří o možném květnovém termínu představení, ale nejde o nic oficiálního. Navíc asi jako obvykle dostane přednost nejdříve čínský trh. Globální verze tak pravděpodobně budou muset ještě dalších pár týdnů počkat.