Na příští generaci oblíbeného Redmi Note už se pilně pracuje opravdu dlouho a pomalu se tak schyluje i k jeho představení. Fanoušci mají samozřejmě jen ta nejvyšší očekávání, protože jde celosvětově vždy o prodejní hity na všech frontách. Nejinak je tomu i u nás, kde mají Redmi také velmi silnou pozici. Chystané Redmi Note 12 už pomalu klepe na dveře, což potvrzuje i vůbec první oficiální teaser. Ten se dnes objevil na čínských sociálních sítích, takže už pomalu počítáme dny do odhalení telefonů.

Teaser na internet poslal sám šéf firmy Lu Weibing, i když nic moc převratného neodhaluje. V doprovodném textu jen zmiňuje plány na aktualizaci Redmi Note 10 Pro, které se představilo před rokem. Hovoří také o pokračování plánu firmy na dvojici generací telefonů řady Redmi Note pravidelně každý rok. Jedna primárně zaměřená na vysoký výkon a druhá pak na vyváženou výbavu. Tak uvidíme, do které škatulky budou spadat modely právě Redmi Note 12.

Redmi Note 12

Trojice novinek se zajímavou výbavou

Dočkat bychom se měli v této řadě znovu hned trojice telefonů. Základní verzi totiž doplní i Redmi Note 12 Pro a 12 Pro+. Jejich výbava už se stala terčem zákulisních spekulací v minulých týdnech a dokonce jsme mohli vidět i první čínské certifikace. Už tak víme, že by všechny telefony měly spoléhat na procesory od Mediateku. Základní verze pravděpodobně na Dimensity 810, Pro na Dimensity 1300 a Pro+ ve finále na Dimensity 8000/8100. Obě vyšší varianty mají také mít 6.6-palcové displeje s FullHD+ rozlišením, doufejme že s AMOLED panely. Kapacity baterií pak u nich mají být 4890 mAh, respektive 4300 mAh. Plusová verze ale kompenzuje nižší kapacitu 120W nebo 150W nabíjením.

A kdy se novinek konečně reálně dočkáme ? Zákulisní zdroje hovoří o možném květnovém termínu představení, ale nejde o nic oficiálního. Navíc asi jako obvykle dostane přednost nejdříve čínský trh. Globální verze tak pravděpodobně budou muset ještě dalších pár týdnů počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.