Společnost OnePlus vydala před pár dny na čínském trhu telefon OnePlus Ace. V podstatě stejný stroj, jen s názvem OnePlus 10R bude debutovat za dva dny na indickém trhu. Je ale možné, OnePlus k nim přidá ještě jeden model. Nedávno totiž prošel certifikací Tenaa telefon s kódovým označením OnePlus PGZ110 a v certifikačním výpisu najdeme jeho hlavní parametry. Sice zatím výrobce neoznámil jeho obchodní název, ale tipaři se toho nebojí a na Weibo odhadují, že na čínském trhu se bude prodávat jako OnePlus Ace Youth Edition.

OnePlus PGZ110 a jeho hlavní specifikace

Začneme rozměry telefonu OnePlus PGZ110, které jsou 164,3 × 75,8 × 8,7 mm při hmotnosti 205 gramů. Displej je typu LCD LTPS, má úhlopříčku 6,59 palce, rozlišení 2412 × 1080 pixelů, ale obnovovací frekvenci Tenaa jako vždy neuvádí. Stejně tak neuvádí přesný typ procesoru, takže můžeme jen říci, že jde o osmi jádrový čipset s taktem 2,85 GHz. Doplní jej 8 GB a 12 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště.

Tenaa dále upozorňuje na akumulátor s kapacitou 4890 mAh a hlavní fotoaparát se třemi senzory. Na snímku zadního panelu, který je součástí certifikačního výpisu vidíme, že modul fotoaparátu tak trochu připomíná zadní kameru modelu OnePlus 10 Pro. Primární snímač má rozlišení 64 MPix a doplní ho 8 MPix a 2 MPix snímače. Snímač otisků prstů leží na hraně telefonu OnePlus PGZ110 a na trh půjdou dvě barevné varianty, jmenovitě šedá a modrá.

Pokud se podíváme na specifikace tohoto OnePlus telefonu, mohou nám něco připomínat. Jsou totiž na chlup stejné, tedy alespoň ty, co uvádí Tenaa, jako u nedávno vydaného telefonu Oppo K10 5G. A protože OnePlus i Oppo patří do skupiny BBK Electronics, nebylo by příliš divné, kdyby chystaný telefon byl pouze přeznačený Oppo K10. Pokud ano, tak bychom mohli počítat s procesorem Dimensity 8000 Max a také podporou rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Jde ale o spekulace, takže počkáme, co nám prozradí výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.