Podle očekávání se nám dnes představila čerstvá novinka značky POCO a fanoušci si tak mohou začít brousit zuby. POCO F4 GT je totiž velmi zajímavý kousek, který útočí primárně na herně zaměřené jedince. Nejde sice o zcela herní telefon, ale některé funkce a celkové zaměření je neoddiskutovatelné. Jde totiž opravdu v podstatě jen o přeznačené Redmi K50 Gaming Edition pro potřeby globálního trhu. K dispozici bude samozřejmě také v Evropě, takže zkrátka nepřijdou ani čeští zájemci. Jen ta cena není z těch zrovna lidových.

Ani designově se POCO F4 GT neliší od zmíněného Redmi K50 Gaming Edition. Kromě loga značky na zádech je vše při starém, včetně 8.5 mm tloušťky nebo stylového „X“ na zádech telefonu. A také v modulu zadního fotoaparátu, kde zastává funkci LED blesku. Shodný je i designový „průstřel“ pro selfie kamerku uprostřed na ose displeje. Ten je parádní, protože jde o 6,67-palcový AMOLED s FullHD+ rozlišením, 120 Hz obnovovací frekvencí, 10-bitovými barvami nebo ochranným sklem Gorilla Glass Victus.

POCO F4 GT

Solidní nabídka pro náročnější

O výkon se samozřejmě stará procesor Snapdragon 8 Gen 1, jak se na (skoro) herní stroj sluší a patří. Doplní ho až 12 GB LPDDR4X RAM a až 256 GB UFS 3.1 vnitřní paměti. Pochvalu zaslouží i baterie a nabíjení, protože 4700 mAh (rozdělená na 2x 2350 mAh) umí plných 120W HyperCharge. Takže telefon plně dobijete jen za 17 minut. Nový systém chlazení s duální obří odpařovací komorou také není k zahození. Nu a hráči pak jistě ocení vysouvací magnetická „trigger“ tlačítka. Nepřijdeme ani o Wi-Fi 6E, NFC čip, stereo repro od JBL nebo systém MIUI 13 na Androidu 12.

POCO F4 GT

Fotoaparáty pak patří spíše do střední třídy, ale to se asi u podobného kusu dalo čekat. Hlavní foto systém je trojitý se 64 Mpx Sony IMX686 primárním senzorem, 8 Mpx ultra-wide (záběr 120°) a 2 Mpx makro. Selfie kamerka má rozlišení 20 Mpx a jde o Sony IMX596.

POCO F4 GT se bude prodávat v trojici barev a na výběr je mezi černou, stříbrnou a žlutou. Oficiální evropské ceny jsou pak nastaveny na 599 euro za 8GB+128GB a 699 euro za 12GB+256GB verzi. Podle dostupných informací se u nás v ČR asi objeví jen druhá zmiňovaná verze a cena zhruba s 16.999 Kč odpovídá.