Společnost Motorola se po vydání svých vlajkových strojů soustředí na telefony střední třídy z velmi populární série G. Zhruba v polovině tohoto měsíce představila model Moto G52 se slušnými specifikacemi i cenou. Ale jen pár dní po této představovačce začali tipaři naznačovat, že v přípravách jsou další dva „géčkové“ telefony, jmenovitě G62 a Moto G82. Druhý z nich právě prošel certifikací Tenaa, takže se podíváme na to, jak vypadá a jaké parametry certifikace potvrdila.

Specifikace Moto G82 podle Tenaa

Nejdříve je potřeba říci, že čínská certifikace není jedinou, kterou telefon Moto G82 získal. Je také certifikován v Malajsii a Thajsku. To znamená, že se kromě Číny podívá i minimálně na tyto dva trhy. A s jakými specifikacemi se objeví v Číně? Podle Tenaa má telefon 6,55 palcový OLED displej s rozlišením 2400 ×1080 pixelů. Obnovovací frekvenci výpis neuvádí. Zato zde najdeme rozměry, které jsou 160,8 × 74,4 × 7,9 mm při hmotnosti 178 gramů.

Tenaa sice přesný typ procesoru neuvádí, ale díky testům na benchmarkové platformě Geekbench víme, že Moto G82 pohání procesor Snapdragon 695 s podporou 5G sítí. Na trh půjde několik paměťových verzí s 8/10/12/16 GB operační paměti a 128/256/512 GB interního úložiště. Operačním systémem je Android 12. O kapacitě baterie výpis zmiňuje, že dosáhne na 4700 mAh. Nu a certifikace 3C zas potvrdila, že akumulátor podporuje rychlé nabíjení s výkonem 33 W.

Jak je na tom telefon s foto výbavou ve výpisu nezjistíme. Ovšem díky snímkům telefonu vidíme, že hlavní fotoaparát leží v oválném modulu v levém horním rohu zadního panelu a tvoří jej tři snímače a LED blesk. Jde tedy o starou dobrou klasiku u telefonů „géčkové“ řady. Dodejme i to, že chystaný stroj půjde na trh v několika barevných variantách a jsou mezi nimi barvy černá, bílá, šedá, stříbrná, zlatá, modrá, azurová, červená a zelená. Bude tedy z čeho vybírat, ale těžko říct kdy, protože Motorola zatím termín představení neoznámila.