Rodina telefonů Xiaomi je velmi rozsáhlá a zdaleka nezahrnuje jen modely přímo pod touto značkou. Propojené ekosystémy Redmi, POCO a Black Shark vše ještě výrazně rozšíří další pořádnou porcí. Časté jsou také přeznačování jednotlivých modelů hezky napříč firmami, v závislosti na regionální dostupnosti. Sice tak dochází velmi obvykle k chaosu v nabídce a zmatení pojmů, ale fanoušek se s tím už naučil žít. Grafy s vysvětlivkami přece vše zachrání. A nejinak tomu bude i u chystaných kousků Xiaomi 12T a 12T Pro.

Vlajková řada Xiaomi 12 se představila světu na konci minulého roku a časem pak dorazila i na světové trhy. Sice v ní ještě stále chybí ultimátní Xiaomi 12 Ultra, ale i tak jde o telefony opravdu našlapané výbavou. Firma podle posledních zpráv chystá i pokračovatele rodu v podobě Xiaomi 12S a 12S Pro, které prý budou vylepšenými variantami. Ale na internetu už se objevily také i první informace o dalších modelech Xiaomi 12T a 12T Pro. Už se v nabídce čínského giganta také přestáváte orientovat ?

Co tak od novinek můžeme očekávat

Experti ze serveru Xiaomiui znovu rozpitvali zdrojové kódy systému MIUI a v kódu nalezli zmínky právě o dvojici nových kousků. Ty potvrzují zatím neznámý čipset od Mediateku pro základní variantu a Snapdragon 8 Gen 1+ pro výkonnější verzi. Telefony by ale hlavně měly být globálními verzemi chystaných Redmi K50S a K50S Pro, které budou exkluzivně dostupné na čínském trhu. Podobné přeznačení jsme mohli vidět i u minulých generací, takže alespoň zde je firma poměrně konsistentní.

Bohužel nic moc dalšího ohledně výbavy chystaných telefonů ještě není známo. Oficiální představení je koneckonců ještě poměrně daleko, protože se mají objevit až někdy v rozmezí srpen – říjen. Bude také zajímavé, jak se budou přesně lišit od “S” variant, protože ty mají velmi podobné datum představení. Abychom se nedočkali ještě dalšího zmatení nepřítele s dalším přeznačováním…