Značka Poco chystá na trh telefon Poco F4 GT. Jeho uvedení proběhne už zítra a nutno dodat, že Poco opět nepřekvapilo a i v tomto případě pokračuje ve své strategii vydávání přeznačených modelů Redmi. Tentokrát jde o model Redmi K50 Gaming, který debutoval v polovině února/februára na čínském trhu a zatím se nedostal na trhy globální. Proto chystaný telefon Poco můžeme považovat za jeho globální verzi.

Design Poco F4 GT

Přestože do uvedení Poco F4 GT zbývá jeden den, najdeme na síti jednak jeho renderované obrázky, ale k nim i některé ze specifikací. Vše dohromady zveřejnily stránky PassionateGeekz. Stačí jen rychlý pohled na snímky telefonu a zjistíme, že design je naprosto stejný jako u modelu Redmi K50 Gaming. Tedy pokud za změnu nepovažujeme přepsání názvu výrobce v levém dolním rohu zadního panelu.

Kolem displeje jsou souměrné stejně úzké rámečky a ve středu jeho horní části je “díra” pro přední kameru. Ve srovnání s telefonem Redmi tedy žádná designová změna. A tu nenajdeme ani na zadním panelu, respektive u modulu hlavního fotoaparátu. Ten má i u telefonu Poco stejný herní vzhled, včetně atypicky tvarovaného LED blesku. Na trh podle snímků půjdou třu barevné varianty, a to žlutá, šedá a černá.

A co říkají tipaři o parametrech telefonu Poco F4 GT? Do prodeje prý půjdou dvě paměťové verze. První dostane 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště a druhá pak 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Další specifikace jsou prý stejné jako u herního stroje Redmi. Čekat proto můžeme 6,67 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením, 120 Hz obnovovací frekvencí a sklem Gorilla Glass Victus. Selfie kamera má 20 MPix a hlavní fotoaparát tvoří 64 MPix, 8 MPix a 2 MPix senzory. Telefon pohání procesor Snapdragon 8 Gen1 a najdeme tu i 4700 mAh baterii s rychlým nabíjením s výkonem 120 W. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou MIUI 13. Dodejme, že s telefonem Poco F4 GT výrobce uvede i své první hodinky Poco Watch a sluchátka POCO Buds Pro Genshin Impact Edition.