Společnost Google zhruba před měsícem potvrdila přesný termín své každoroční vývojářské konference I/O. Jako vždy proběhne v květnu/máji a dočkáme se na ní uvedení několika technologických novinek, přiblížení nové verze operačního systému Android a také zřejmě dvou nových produktů. Není tajemstvím, že na svou premiéru čeká telefon Pixel 6A, který bude podle tipařů na konferenci I/O uvedený. Společně s ním prý mohou debutovat i chytré hodinky Google Pixel Watch. A právě na ně už čekáme poměrně dlouho, protože Google jejich uvedení už několikrát odložil.

Design hodinek Google Pixel Watch

O hodinkách Google Pixel Watch se tipaři zmiňují tak dlouho, že jejich specifikace známe téměř všechny. Víme, že poběží na systému Wear OS 3, dostanou procesor Exynos, 32 GB interního úložiště a podporu eSIM. Spekuluje se i o nových zajímavých funkcích, mezi které může patřit funkce „Skin interface“ pro ovládání hodinek na kůži uživatele. Viděli jsme i hromadu renderovaných snímků hodinek Pixel Watch a dnes se můžeme podívat na první reálné fotky, které zveřejnily stránky Android Central. Mělo by jít o finální design těla chronometru a také řemínku.

K fotkám hodinek Google Pixel Watch se pojí i celkem kuriózní příběh. Hodinky prý kdosi zapomněl v jedné nejmenované restauraci v USA a nálezce je předal redakci Android Central s tím, že může jít o testovací model pro tým Internal Pixel. Těžko říci, zda šlo skutečně o náhodu a nebo celkem promyšlenou akci, ale vzhled hodinek celkem odpovídá tomu, co jsme už viděli na renderech.

Design je minimalistický s velmi úzkými rámečky kolem displeje. Na hraně těla je jedna otočná korunka a i ta je zachycena na renderovaných obrázcích. Vedle korunky je ještě jedno fyzické tlačítko a mikrofon. Na spodní straně hodinek vidíme senzor, zřejmě pro monitoring tepové frekvence nebo i další monitoringy, ale nejsou tu piny pro nabíjení. Je tedy možné, že nabíjení bude bezdrátové. Řemínek hodinek vypadá jako pásek, který si nechal Google patentovat a zdá se, že se připojuje přímo k tělu hodinek. To může ale zkomplikovat jeho výměnu za nějaký klasický řemínek. Samozřejmě, jako vždy berme tyto informace s rezervou, a to přesto, že fotky hodinek působí celkem věrohodně.