Máme tu další konec víkendu a s ním i další díl naší pravidelné nedělní rubriky Vychytávky z Číny. Přestože byl tento pracovní týden mírně kratší díky velikonočním svátkům, určitě nebude od věci nedělní odpoledne věnovat relaxu a k němu mohou přispět i naše tři tipy na praktické a pokud možno i levné gadgety čínské provenience.

Minulé Vychytávky z Číny jsme naladili v duchu Velikonoc a nabídli jsme vám tipy na drobnosti, které sice mít nemusíte, ale když už je máte, mohou zjednodušit život. Dnes se naopak podíváme na technické vychytávky, které poslouží jako doplňky k počítači a jeden z nich se výborně hodí na dlouhé cesty autem.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Čistička vzduchu do auta od Xiaomi

Jaro je sice krásné roční období, ale alergici z něj zpravidla velkou radost nemají. A co teprve, když se k poletujícím pylům přidá i prach. Pokud je navíc ještě před vámi dlouhá cesta autem, je na alergické potíže zaděláno. Ovšem dobrým řešením je čistička vzduchu, která už dnes není ničím neobvyklým ani v autě. Navíc když je z ekosystému Xiaomi, má velmi zajímavý design a dobrou cenu, alergici jistě zajásají. Čističku vzduchu lze připevnit jak na palubní desku, tak i na opěrku mezi předními sedadly. Její cena v bleskovém prodeji na Aliexpress začíná na 9,35 dolaru.

Dokovací stanice pro bezdrátové herní myši

Pokud patříte mezi vášnivé hráče počítačových her a potrpíte si na stylové herní doplňky, určitě máte ve svém arzenálu i herní myš. Při dlouhém hraní se myš může snadno vybít, proto možná není od věci pořídit si k myši i stylovou dokovací stanici. Stanice je podsvícená a barva světla je uživatelsky nastavitelná.  Samozřejmě má také stylový herní design a díky své velikosti nezabere na stole mnoho místa. Myš tak na ní můžeme průběžně dobíjet. Cena dokovací stanice také není nijak závratná a ve slevě začíná na 24,99 dolaru.

Praktický držák na sluchátka

I náš dnešní poslední tip souvisí doplňky k počítači, které nezaberou moc místa a jsou praktické. Je jím držák a nebo věšák na sluchátka. Dá se jednoduše připevnit na hranu stolu, otáčí se o 360° a k tomu má na horní části několik USB portů, proto jej po připojení k počítači můžeme použít například jako nabíječku pro telefon nebo pro připojení dalších USB zařízení. Věšák na sluchátka má nosnost do 1 kilogramu. Na Aliexpress držák nyní pořídíme za pouhých 9,22 dolaru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.