Stejně jako loni, tak i letos chystá Samsung sérii svých hodinek Galaxy Watch. Řada hodinek bude mít název Samsung Galaxy Watch 5 a podle tipařů prý na jejich uvedení dojde v srpnu/auguste. Hodinky tedy mohou debutovat společně se skládacími telefony Galaxy Z Fold 4 a Galaxy Z Flip 4. Něco málo informací o chystaných hodinkách už máme. A vypadá to, že jeden z modelů letošní série dostane baterii s vyšší kapacitou. Tipaři také nedávno odhadovali, že kromě modelů Galaxy Watch 5 a Watch 5 Classic do série přibude i model Watch 5 Pro.

To je jistě zajímavá informace, protože přidáním modelu Pro se rozšíří záběr uživatelů. Loňské Galaxy Watch 4 cílily spíš na mladší uživatele a naopak model Classic upřednostnili starší uživatelé. Ovšem podle čerstvé zprávy na stránkách SamMobile, prý Samsung letos z řady hodinek Samsung Galaxy Watch 5 vypustí model Classic a nahradí ho právě modelem Galaxy Watch 5 Pro. Důvody pro toto rozhodnutí neznáme, je ale možné, že v podstatě Samsung jen model Classic přejmenuje na Pro.

 

Co zatím o hodinkách řady Samsung Galaxy Watch 5 víme

Tipaři odhadují, že standardní verze hodinek půjde na trh ve dvou velikostech, a to 40 mm a 44 mm. Naopak verze Pro se bude prodávat jen v jedné velikosti, kterou zatím ale tipaři neuvádějí. A také není jasné, zda hodinky řady Galaxy Watch 5 budou mít otočnou lunetu a nebo od ní výrobce letos upustí.

Asi tím hlavním tahákem modelu Pro bude baterie s větší kapacitou 572 mAh. Ta zajistí delší výdrž hodinek, které pak na jedno nabití zvládnou až 48 hodin provozu, pokud nebudou zapnuté všechny jejich funkce. Dále můžeme čekat i operační systém Wear OS společnosti Google s nadstavbou One UI Watch a kruhový OLED displej. Dále také funkce jako je GPS, monitoring tepové frekvence, akcelerometr a gyroskop. A v neposlední řadě tipaři odhadují i to, že Samsung letos vylepší svou nadstavbu One UI Watch a prý přidá i nějaké nové zdravotní funkce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.