Asi by bylo nošením dříví do lesa znovu připomínat, že značka Vivo nám na tento měsíc nachystala plný stůl svých technologických pochoutek. Má za sebou už dvě představovačky. Pokud do toho také započítáme i prezentaci jejich dceřinky iQOO a jeden velký debut máme ještě před sebou. Na svou premiéru se totiž chystají telefony řady Vivo X80. Jde o nástupce loňské série X70 a proto se můžeme spolehnout, že foto výbava bude opět špičková.

Poměrně nedávno nám tipaři naservírovali téměř kompletní specifikace modelu Vivo X80 Pro a dneska tu máme totéž, ale pro standardní model Vivo X80. A opět se úkolu shrnutí specifikací se ctí účastnili tipaři, tentokrát má souhrn parametrů na svědomí poměrně spolehlivý Ishan Agarwal, který hlavní specifikace standardní verze zveřejnil na svém twitterovém účtu.

Co o modelu Vivo X80 říkají tipaři

Podle Agarwala má Vivo X80 6,78 palcovou AMOLED obrazovku s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Jemnost displeje je prý 388 ppi. Kromě toho v displeji najdeme i integrovaný snímač otisků prstů. Telefon podle tipaře pohání procesor z dílen společnosti MediaTek a konkrétně jde o čipset Dimensity 9000. Proto můžeme i standardní verzi X80 považovat za prémiový telefon. V rámci pamětí tu je připraveno 12 GB RAM LPDDR5 a 256 GB, případně 512 GB interní paměti.

Baterie má podle tipaře kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Rozměry telefonu jsou 165 × 75,2 ×8,3 mm při hmotnosti 205 gramů. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na foto výbavu, o které se tipař také zmiňuje. Pro selfie fotky a video hovory je připravena přední kamera s rozlišením 32 MPix. Hlavní fotoaparát je trojitý a nabídne primární 50 MPix snímač o velikosti 1/1,56 palce se světelností f/1.75. Doplní jej 12 MPix širokoúhlý objektiv a 12 MPix teleobjektiv s dvojnásobným optickým zoomem. Operačním systémem je Android 12 a na globální trhy půjde i s nadstavbou FunTouch OS 12.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.