Značka Vivo to tento měsíc pořádně rozjela. Představila už několik telefonů, svůj první tablet a za dva dny chystá uvedení své prémiové řady Vivo X80. Zdá se ale, že ani v příštím měsíci nebudeme bez novinových telefonů. Před pár dny jsme se dozvěděli, že v přípravách jsou i dva stroje z “téčkové” série. Nové telefony se připojí ke svému staršímu bratrovi Vivo T1 5G, který debutoval letos v únoru/februári. Dnes už také víme, že obchodní názvy chystaných modelů jsou Vivo T1 Pro a Vivo T1 44W.

Nové telefony Vivo T1 Pro a T1 44W prý výrobce oficiálně představí v Malajsii a představovačka je tu naplánovaná na 25. dubna/apríla, tedy na stejný den, kdy v Číně budou uvedeny telefony série X80. Po představení v Malajsii se řada T1 podívá i na další trhy, primárně do Indie, a to někdy v průběhu příštího měsíce. V souvislosti s tím se na stránkách IndiaToday objevily podrobnější informace o specifikacích obou chystaných telefonů.

Odhadované parametry telefonů Vivo T1 Pro a T1 44W

Pokud bychom srovnali chystané “téčkové” telefony s modelem T1 5G, který už je na trhu, pak model Pro je jeho vylepšenou verzí. Nu a model Vivo T1 44W bude mít poněkud nižší specifikace a zřejmě nebude podporovat 5G sítě. Oba telefony mají AMOLED displeje, ale jejich další parametry se liší. Pro verze dostane procesor Snapdragon 778G, což znamená i podporu 5G sítí. Dále prý u tohoto modelu můžeme čekat i podporu rychlého nabíjení s výkonem 66 W, kapalinové chlazení a primární 64 MPix snímač hlavního fotoaparátu. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou FunTouch OS.

Model Vivo T1 44W prý pohání čipset Snapdragon 680, takže podporu 5G zde nenajdeme. Baterie má údajně kapacitu 5000 mAh a podporu nabíjení s výkonem 18 W. Označení 44W v názvu tedy neznamená výkon nabíjení. I tento model běží na systému Android 12 s nadstavbou FunTouch OS. Tipaři dále uvádějí, že v Indii půjdou telefony do prodeje na e-shopu Flipkart a cena u Pro verze se může pohybovat kolem 25000 indických rupií (zhruba 327 dolarů), kdežto model T1 44W bude levnější s cenou kolem 15000 indických rupií (přibližně 196 dolarů).