Je čas na telefony střední třídy! To si po uvedení vlajkové řady Galaxy S22 řekli u Samsungů a intenzivně se pustili do rozšiřování svých produktových řad Galaxy A a Galaxy M. Telefony z těchto sérií jsou poměrně populární. Mají totiž celkem dobře skloubenou cenu s jejich specifikacemi. Navíc ti, kteří chtějí mít telefon od Samsungu ale nezaplatit za něj majlant, sáhnou právě po těchto strojích. Na světě jsou už modely Galaxy A53 a Galaxy A33 a „emkovou“ sérii zastupuje nedávno uvedený model Galaxy M33. A na cestě je prý i telefon Samsung Galaxy M13.

Co zatím víme o telefonu Samsung Galaxy M13

Pokud vyjdeme z toho, že je chystaný telefon Samsung Galaxy M13 nástupcem loňského modelu Galaxy M12, je jasné, že opět půjde o model základní třídy. Cena tedy zřejmě bude na poměry výrobce opravdu nízká. Navíc Samsung přesunul výrobu modelu Galaxy M13 do Indie, což jistě sníží i jeho výrobní náklady. Přesunutí výroby do Indie navíc asi také posunulo představení modelu Galaxy M13, protože jeho loňský předchůdce byl uvedený v únoru/februári.

Každopádně telefon Samsung Galaxy M13 už sbírá certifikace, které potřebuje pro uvedení na trh a jednou z nich je i certifikace Bluetooth SIG. Tou prošel s kódovým označením SM-M135F_DSN. Z certifikačního výpisu toho o specifikacích příliš mnoho nezjistíme, takže se zatím musíme spolehnout jen na to, co odhadují tipaři. A ti tvrdí, že telefon dostane některý ze základních procesorů s podporou 5G sítí. O přesném typu čipsetu však na síti zatím nepadla ani zmínka.

Zato máme k dispozici několik snímků makety chystaného telefonu, na kterých vidíme, jak na tom je Galaxy M13 s designem a některými specifikacemi. Jednoduše se dá říci, že telefon v rámci vzhledu ničím nepřekvapí. Ostatně jde o levný telefon, u kterých opravdu nemůžeme čekat nějaké designové výstřelky. Na zadním panelu vidíme u modulu fotoaparátu tři výřezy, ale asi jen dva z nich jsou pro foto snímače a ten třetí je pro LED blesk. Na spodní hraně si můžeme všimnout portu USB-C a na levé hraně slotu pro SIM karty, případně microSD kartu. Víc toho zatím nevíme, proto raději počkáme na podrobnější informace o specifikacích. Tipaři je jistě brzy začnou odhalovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.