V letošním univerzu značky OnePlus nám stále figuruje jedno velké tajemství. Vůbec poprvé v historii firmy jsme se totiž zatím nedočkali základního modelu nové řady a museli se tak spokojit jen s OnePlus 10 Pro. Tedy ne, že by tento kousek byl špatný, ale přece jen nám základní verze chybí. Za poslední měsíce se sice vynořilo hned několik spekulací o jeho existenci, ale zatím se žádné nepotvrdily. Ty poslední ale opět naznačují, že celý projekt opravdu není u ledu.

Jedná se o informace serveru Digit, který cituje známé leakstery z OnLeaks. Podle jejich slov se na OnePlus 10 stále pracuje a telefon právě prochází testovací fází. A zajímavostí je, že se testuje hned se dvěma velmi rozdílnými procesory. Snapdragon 8 Gen 1 a Dimensity 9000 jsou momentálně v mobilním světě velcí rivalové a některé značky využívají klidně oba najednou i u stejné řady. To by ale údajně neměl být případ OnePlus 10. Tvůrci se prý právě na základě testování rozhodnou, který z nich bude vhodnější volbou. To ale znamená, že si na něj ještě počkáme. Odhadované vydání je tak až ve druhém pololetí letošního roku.

OnePlus 10

Skoro kompletní údajné specifikace

Ale aspoň už máme v ruce údajné skoro kompletní specifikace. Tedy pokud si odmyslíme právě čipset. Displej má být 6.7-palcový AMOLED s FullHD+ rozlišením a dynamickou 120 Hz obnovovací frekvencí. A má jít opět o LTPO 2.0 technologii, podobně jako u Pro varianty. Pamětí pak bude až 12 GB RAM a 256 té vnitřní, takže bude na výběr. Baterie s kapacitou 4800 mAh a 150W SuperVOOC nabíjením pak také vypadá velmi lákavě.

Lehce kontroverzní jsou ale parametry fotoaparátu. Hlavní 50 Mpx senzor by totiž měly doplňovat jen 16 Mpx ultra-wide a 2 Mpx makro. To jsou na první pohled parametry střední třídy skoro na úrovni nového OnePlus Ace, i když čistě megapixely nejsou všechno. Ale minulá generace OnePlus 9 přece jen měla 50 Mpx ultra-wide snímač… Každopádně budou mít fotoaparáty opět punc Hasselblad a selfie kamerka bude se 32 Mpx rozlišením.