Chytré nositelnosti z rodiny Xiaomi už jsou (nejen) na našem trhu velmi dominantním hráčem nějaký ten pátek. Nedávno se k nim také přidaly i první kousky dceřiného Redmi a už jen za pár dnů se dočkáme aktivit i další dceřiné firmy. Jedná se o oblíbené POCO, které by mělo velmi brzy poslat do světa své vůbec první chytré hodinky POCO Watch. O těch se spekuluje také už hezkých pár měsíců a dokonce se objevily i v několika certifikacích. Ale až teď dostaly konečně i oficiální datum představení.

Pobočka POCO na dalekých Filipínách se totiž pochlubila i teaser plakátkem na nadcházející představovačku 26. dubna. Na té se představí nový telefon POCO F4 GT, ale nebude tam jedinou novinkou. Teaser totiž láká i na vůbec první AIoT produkt z rodiny POCO a silueta jasně poukazuje právě na chytré hodinky. A protože je to globální představovačka, tak se radují i fandové mimo asijský region. Tedy s velkou pravděpodobností, protože definitivního ještě nic není.

Jen přeznačené Redmi Watch 2 ?

Indický server Digit India se také ve spolupráci s leakstery z OnLeaks už pochlubil i specifikacemi chystaných hodinek. POCO Watch na první pohled (a možná i ten druhý) vypadají jako kopie Redmi Watch 2. Takže se dočkáme i hranatějšího designu hodinek se zakřivenými rohy a hlavně také poměrně kvalitního AMOLED displeje. Ten má mít 1.6-palcovou úhlopříčku a rozlišení 360 x 320 pixelů. Hodinky budou také velmi lehké s jen 31 g váhy.

Jinak se samozřejmě dočkáme plné sestavy senzorů, ať už třeba na sledování tepu, nebo okysličení krve. Baterie s kapacitou 225 mAh pak slibuje i solidní výdrž. A samozřejmostí je i 5ATM voděodolná certifikace. Řemínek bude pravděpodobně silikonový a hodinky mají nabídnout hned několik barevných variant. Spekulace vůbec nehovoří o GPS čipu, i když Redmi Watch 2 jej měly. Uvidíme jak to také dopadne s cenou a samozřejmě reálnou dostupností. V Číně se kousek od Redmi prodával pro představu zhruba za 62 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.