Společnost OnePlus si pro letošek připravila masivní rozšíření své produktové řady Nord. Je ale pravda, že některé z chystaných modelů jsou speciálně připravené pro určité trhy. Jde především o včera uvedený OnePlus Ace, který je určený výhradně pro čínský trh. Ale ani globální fanoušci si nemusí zoufat, protože zřejmě stejný telefon, jen s názvem OnePlus 10R, se chystá na indický trh. A aby toho nebylo málo, do konce tohoto měsíce se patrně dočkáme i modelu Nord CE 2 Lite. Navíc se stále častěji hovoří i o chystaném telefonu OnePlus Nord 2T, na který si ale počkáme trochu déle, protože zatím sbírá potřebné certifikace.

Co víme o telefonu OnePlus Nord 2T

Podle stránek MySmartPrice prý telefon OnePlus Nord 2T půjde na trh v průběhu příštího měsíce. Tomu by nasvědčovalo i to, že se objevil v databázi certifikačního úřadu TDRA a také na webu Camera FV5. První certifikace potvrdila obchodní název a číslo modelu CPH2399. Stejné kódové označení má Nord 2T i na stránkách GCF Global Certification. To tedy znamená, že jde o globální verzi, která se dostane nejen do Indie, ale i na další trhy.

Z výpisu Camera FV5 můžeme vyčíst podrobnosti o foto výbavě chystaného stroje. Hlavní fotoaparát může zachytit snímky s celkovým rozlišením 12,6 MPix, což znamená, že výrobce u optiky použije technologii binnování. Primární senzor má údajně 50 MPix, světelnost f/1.9 a ohniskovou vzdálenost 24,6 mm. Nechybí mu ani podpora elektronické stabilizace obrazu (EIS). Není ale zatím jasné, zda bude podporovat i optickou stabilizaci obrazu (OIS). Přední kamera dokáže zachytit snímky s celkovým rozlišením 8 MPix. Mělo by jít o 32 MPix senzor se světelností f/2.4 a podporou EIS.

K hlavnímu fotoaparátu ještě dodáme, že kromě primárního senzoru tu najdeme i 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix monochromatický snímač. Další specifikace tipaři jen odhadují a výrobce je doposud nepotvrdil. To ale neznamená, že si je nemůžeme shrnout. OnePlus Nord 2T prý pohání procesor Dimensity 1300 a baterie má kapacitu 4500 mAh s podporou rychlého 80 W nabíjení. Displej je typu AMOLED s 6,43 palcovou úhlopříčkou a 90 Hz obnovovací frekvencí. A poslední, co tipaři zmiňují je systéme Android 12 s nadstavbou OxygenOS 12.