Značka iQOO odstartovala letošní rok uvedením telefonů iQOO 9 a 9 Pro na čínském trhu. Na konci února/februára se tyto telefony objevily i na globálních trzích, kde k nim ale výrobce přidal i model iQOO 9 SE. Všechny tři telefony můžeme směle přiřadit k prémiovým a v podstatě jsme předpokládali, že tímto je série iQOO 9 uzavřená. Nyní to podle informací na stránkách PassionateGeekz ale vypadá, že do sérii iQOO přidá ještě jeden telefon, jeho obchodní název je údajně iQOO 9T.

Telefon iQOO 9T se totiž objevil v databázi IMEI a podle jeho kódového označení I2021 tipaři usuzují, že je to model určený pro indický trh. Obchodní název sice není potvrzený, ale prý vypadá jako nejvíce možný. Co se specifikací týče, z výpisu IMEI nevyčteme vůbec nic. Záznam pouze naznačuje, že takové zařízení iQOO chystá a je pravděpodobné, že jej může brzy poslat na trh.

Tipaři se dále domnívají, že telefon iQOO 9T může být na indickém trhu cenově dostupnou odpovědí na vlajkové telefony OnePlus 10 Pro a Realme GT Neo 3. Jeden z těchto strojů se už v Indii prodává a druhý čeká na uvedení. Zároveň dodávají, že může jít o některý z telefonů iQOO, který byl nedávno představený na čínském trhu. A vzhledem k tomu, že iQOO telefon s označením I2021S už prošel indickou certifikací BIS, tipaři předpokládají, že může jít o indickou verzi modelu iQOO Neo 6, která ale půjde na trh právě jako iQOO 9T.

Odhadované parametry iQOO 9T

Zda je, nebo spíš bude, telefon iQOO 9T přejmenovaným iQOO Neo 6 dnes asi nerozlouskneme. Ale kdyby náhodou byl, můžeme si shrnout parametry, které Neo 6 má. Je to 6,62 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Procesorem je Snapdragon 8 Gen1 s 8/12 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Je tu i 4700 mAh akumulátor s 80 W nabíjením. Přední kamera má 16 MPix a hlavní fotoaparát tvoří 64 MPix, 12 MPix a 2 MPix snímače. Telefon běží na systému Android 12.