Společnosti, které jsou ve skupině BBK Electronics se v posledních letech zaměřily také na produkci vlastních ISP čipů. Jeden na svém kontě má od loňska společnost Oppo. Jde o čip MariSilicon X, ve kterém je integrovaná NPU jednotka, ISP procesor a také paměťový subsystém. S tímto čipem debutovaly telefony řady Find X5. Ovšem i další spolčenost ze skupiny BBK má svůj ISP čip. Jistě si vzpomenete na loňskou řady Vivo X70, která měla vylepšenou foto výbavu a svůj lví podíl na tom měl čip Vivo V1. A protože je na dohled představovačka telefonů řady Vivo X80, tipaři už nějakou dobu spekulují o tom, že i tyto telefony dostanou proprietární ISP čip, ale tentokrát půjde o vylepšenou verzi. A tu právě dnes Vivo představilo. Na světě je tedy čip Vivo V1 Plus.

Co obnáší čip Vivo V1 Plus?

ISP čipy jsou určitě zajímavým řešením pro vylepšení výkonu fotoaparátů a proto se podívejme na to, jak je zbrusu nový čip upravený a co přinese pro kvalitnější fotografie, případně výkon displeje. Na vývoji tohoto čipu Vivo spolupracovalo se společností MediaTek a v souvislosti s tím podali 30 nových patentů. Vivo zdůrazňuje, že jeho čip V1 Plus je prvním svého druhu, který kooperuje s vlajkovými procesory různých společností. Konkrétně je to čipset Dimensity 9000 a také Snapdragon 8 Gen1.

Čip Vivo V1 Plus dostal několik inovací pro vyšší kompatibilitu a optimalizaci obrazu. Zároveň se velmi dobře hodí i pro plynulý chod těch nejnáročnějších herních aplikací. Umožňuje totiž spuštění her s rychlostí 90 snímků za sekundu nebo až 120 snímků za sekundu. V budoucnu prý také může plně nahradit zobrazovací technologii Pixelworks, kterou najdeme u zařízení Vivo a iQOO. Součástí je i speciální algoritmus pro redukci šumu, zvýšila se rychlost datové propustnosti a také energetická účinnost.

Pro zvýšení kvality foto výstupů a celkového obrazu je připravena umělá inteligence. Díky tomu dojde k vylepšení barevnosti, vylepšení automatického vyvážení bílé až o 12% a také se zvýší jas obrazu, a to až o 16%. To vše dohromady způsobí lepší prokreslení detailů. Kromě toho jsou do čipu implementovány i algoritmy pro optimalizaci a alokaci zdrojů CPU, snížení tvorby tepla a zvýšení účinnosti Dimensity 9000. Samozřejmě toto vše je zatím jen teorie, jak bude čip Vivo V1 Plus fungovat v praxi uvidí u telefonů řady Vivo X80.