Čínská značka RedMagic, patřící pod deštník Nubia a ZTE, si udělala ve světě velmi dobré jméno se svými herními telefony. Ty vždy nabízí parádní výkon za solidní ceny a mají i další nezanedbatelný bonus. Jsou totiž dostupné i pro evropský trh, kde mají i specializovaný obchod se skladem v Polsku. Není tak problém si jejich telefony pořídit v podstatě hned po vydání a ani nečekat na lokální distributory. Firma v dnešních dnech také slaví své čtvrté narozeniny a na výročí si hodlají nadělit další expanzi.

Prezident Nubia, pan Ni Fei, totiž čerstvě oznámil, že se portfolio firmy velmi brzy rozroste i o další herní periferie. Úspěch herních telefonů je totiž natolik přesvědčivý, že chtějí pokračovat v nabídce e-sport zařízení a doplňků. Mezi ty by měly patřit monitory, routery, herní klávesnice, myši a dokonce i XR brýle. Tedy “Extended Reality”, což je odnož brýlí pro virtuální realitu. Pro začátek velmi slušná porce nových kategorií produktů této značky. Jen tak dále.

Novinky RedMagic už jen za pár dní

Představení všech novinek pak prý proběhne už 25. dubna, takže čekání nebude nijak dlouhé. Firma také slibuje spojení hardcore estetiky s extrémním výkonem u všech chystaných herních produktů. Z prvních teaserů to vypadá na časté zapojení firemního rudo-černého barevného schématu, ale možná dojde i na další lahůdku. Spekuluje se totiž i o spolupráci s univerzem Transformers, takže se můžeme dočkat i speciálního designu některých kousků. Ostatně pro high-tech produkty jde o velmi příznačné partnerství.

Zatím samozřejmě netuším, zda se na představovačce 25. dubna objeví všechny nové produkty, nebo jen jejich část. Je také samozřejmě možné, že se některé dočkají zatím jen představení na domácím čínském trhu. Ale osobně předpokládám globální dostupnost celé nabídky. Zmíněný teaser pro nové herní produkty RedMagic totiž doprovázel i slogan “It’s time for the world to know of our presence”. Tedy v překladu “Je čas aby si svět uvědomil naši přítomnost (na trhu)”.