Telefony řady Xiaomi 12 zaměstnávají tipaře a vlastně i fanoušky této značky už poměrně dlouho. První tři z nich, Xiaomi 12, 12 Pro a 12X výrobce představil na konci loňského roku v Číně. V březnu/marci se tyto stroje objevily i na globálních trzích a všichni víme, že série ještě není kompletní. Stále čekáme na představení modelu Xiaomi 12 Lite a také na uvedení prémiového modelu 12 Ultra. O něm se proslýchá, že jej pohání procesor Snapdragon 8 Gen1 Plus. Jak se ale zdá, nebude to jediný telefon v řadě s tímto čipsetem. Podle čerstvé informace na stránkách Xiaomiui jsou v přípravách i modely Xiaomi 12S a 12S Pro, které “plusový” Snapdragon dostanou také.

První zvěsti o Xiaomi 12S a 12S Pro

Tipaři odhadují, že chystané telefony Xiaomi 12S a 12S Pro budou jen jakousi vylepšenou verzí původních modelů 12 a 12 Pro. Tím hlavním vylepšením pak je právě stále ještě nepředstavený čipset Snapdragon 8 Gen1 Plus. “Eskové” modely se už také objevily v databázi EMEI s interními označeními “Diting” a “Unicom” a kódovými označeními 2206123SC a 2206122SC, přičemž první označení patří modelu Xiaomi 12S a druhé modelu Xiaomi 12S Pro. Bohužel více informací o parametrech obou strojů nemáme a tipaři jen odhadují, že na jejich uvedení si také ještě počkáme, a to zřejmě až do léta.

Xiaomi chytá i druhou generaci skládacího telefonu

Připomeňme ale, že kromě již zmíněných telefonů Xiaomi připravuje i druhou generaci svého skládacího stroje Mix Fold. Ale i na něj si počkáme ještě pár měsíců, protože tipaři jeho příchod odhadují nejdřív na červen/jún. Přesto i o něm máme už několik zpráv, které nenápadně naznačují, že půjde o prémiové zařízení se vším všudy.

Hovoří se například o velkém modulu hlavního fotoaparátu, který bude koncipovaný stejně jako u telefonu Xiaomi 12 Ultra. Čeká se i procesor Snapdragon 8 Gen1 a druhá generace proprietárního obrazového procesoru Surge C1. A asi největším vylepšením má prý být reverzní skládací displej, který se bude ohýbat jak dovnitř, tak i ven. Ovšem tento typ obrazovky zatím není potvrzený a vlastně jsme ho ještě u žádného skládacího telefonu neviděli. Je tedy pravděpodobné, že jde jen o spekulaci tipařů. Každopádně počkejme, co na to řekne samotný výrobce.