V korejském Samsungu se momentálně už určitě pilně pracuje na nové generaci vlajkového ohebného telefonu značky. Příchod Galaxy Z Fold4 se ale očekává až někdy v srpnu letošního roku, takže ještě máme hezkých pár měsíců čas. To ale neznamená, že už se pomalu na internetu nezačaly množit zaručené zvěsti a spekulace. A i dnes si tak do sbírky můžeme zařadit další porci informací o tomto kousku. Tentokrát zaměřené na jeho fotografickou výbavu.

Tyto informace pochází přímo z korejských zdrojů, konkrétně od známého leakstera Dohyun Kima na Twitteru. Podle jeho slov bude Galaxy Z Fold4 mít jako hlavní 108 Mpx. Mělo by se jednat o identický 1/1.33″ kousek použitý ve špičkovém Galaxy S22 Ultra. Další zákulisní zdroj v podobě tipstera @Chunvn888 pak tyto informace potvrzuje. Hovoří totiž o sestavě fotoaparátů shodné právě s Galaxy S22 Ultra, ale s jednou drobnou změnu. Periskopický senzor by totiž měla nahradit 10 Mpx telefoto kamerka s 3x optickým zoomem. Tedy senzor ze základní verze Galaxy S22.

I ohebné telefony chtějí high-end fotoaparáty

Pokud by se tedy veškeré tyto informace potvrdily, tak můžeme od Galaxy Z Fold4 očekávat trojitou sestavu zadního fotoaparátu. A 108 Mpx primární senzor by doplnily 12 Mpx ultra-wide a 10 Mpx telefoto s 3x optickým zoomem. Spekuluje se také o 10 Mpx selfie snímači shodném s kouskem opět u základní verze Galaxy S22. Foto výkon tohoto ohebného high-endu tak bude na velmi vysoké úrovni. Samsung Galaxy S22 Ultra sice v DxOMarku zcela nedotáhl úplnou špičku, ale i tak jde o parádní foto mobil.

Galaxy Z Fold3

Samsung prý také pracuje na „Super UTG“ krycím skle ohebného displeje. Galaxy Z Fold4 by tak teoreticky měl mít mnohem odolnější displej. A vyloučena tak není ani funkčnost standardní verze stylusu S-Pen. Telefon by měl také mít i několik dalších změn k lepšímu oproti minulé generaci. Ať už jde na slot právě pro stylus S-pen, vylepšený kloub displeje nebo čipset Snapdragon 8 Gen 1. Samé světlé zítřky.