Značka OnePlus má před sebou pořádně akcí napěchované dny, protože plánuje představení hned několika novinek. Ať už hovoříme o indickém OnePlus 10R nebo čínském OnePlus Ace. Jako první se ale světu oficiálně představil model OnePlus Nord N20 5G. Tedy světu… Výhradně severoamerickému kontinentu, protože jde o telefon s regionální dostupností právě jen v USA nebo Kanadě. Ale pro jistotu se určitě vyplatí o něm informovat, abyste se v nabídce značky neztratili. Takže o jakou novinku se tedy jedná ?

OnePlus Nord N20 5G jednoznačně navazuje na předloňský Nord N10 5G, který se ale s velkým úspěchem moc nepotkal. Novinka také není úplnou originální premiérou, protože v zásadě kopíruje OPPO F21 Pro 5G. Na větší provázanost OPPO a OnePlus si holt musíme v dnešním mobilním světě zvyknout. Každopádně design obou telefonu je v podstatě stejný a to stejné se dá říct o výbavě. Ale protože jde o regionálně odlišné modely, tak se podobný přístup dá pochopit.

Nord N20 5G

Nevelký pokrok oproti minulé generaci

A telefon hned na úvod zároveň příjemně překvapí a zklame parametry displeje. Oproti minulé generace má totiž 6.43-palcový FullHD+ displej AMOLED panel, ale bohužel jen se 60 Hz obnovovací frekvencí. Což v roce 2022 už neoslní ani u poměrně levného přístroje střední třídy. Na druhou stranu můžeme pozitivně kvitovat integraci čtečky otisků prstů přímo do displeje. Výkon se také dočkal malého vylepšení díky procesoru Snapdragon 695, kterému sekunduje 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Zajímavá je také přítomnost microSD slotu, který je u OnePlus výjimečný.

Nulového posunu jsme se dočkali i s fotoaparáty. Hlavní sestava má 64 Mpx + 2 Mpx makro + 2 Mpx senzor hloubky pole a selfie snímač má 16 Mpx. Baterie s kapacitou  4500 mAh zvládne 33W nabíjení a telefon alespoň potěší 3.5 mm sluchátkovým jackem. Ale systém OxygenOS 11 je založen pouze na Androidu 11, což je na dubnový telefon v roce 2022 prostě málo. Do prodeje se OnePlus Nord N20 5G dostane 28. dubna a cena je stanovena na také poměrně vysokých 282 dolarů. Asi nám ani nebude moc líto, že je jen pro Severní Ameriku…