Společnost Xiaomi loni představila telefon Xiaomi Civi, který navázal na starší produktovou řadu CC orientovanou na selfie fotoaparát, design a celkově šlo o subtilní telefony pro ženy. Stejné atributy měl i model Civi, který se dal ale pořídit jen na čínském trhu a nutno říci, že čínská děvčata o něj měla zájem. Možná i proto se už nějakou dobu proslýchá, že Xiaomi připravuje jeho nástupce, ovšem tipaři odhadovali, že jeho obchodní název bude Civi 2. Nyní ale Xiaomi potvrdila, že chystá uvedení tohoto telefonu s lehkou změnou názvu a představí ho jako Xiaomi Civi 1S.

Představovačka modelu Xiaomi Civi 1S je už teď naplánovaná na čínském trhu na 21. dubna/apríla na 14 hodin tamního času. Z názvu zas můžeme odhadnout, že půjde jen o mírně upravený loňský Xiaomi Civi. Ale opět se dočkáme atraktivního štíhlého designu, který je téměř identický jako loni. Ostatně na čínské sítí už visí také několik upoutávek, které naznačují, že na své si přijdou především ženy.

Design a některé parametry modelu Xiaomi Civi 1S

Telefon Xiaomi Civi 1S má atraktivní lesklý zadní panel s obdélníkovým modulem hlavního fotoaparátu v levém horním rohu. Uvnitř jsou tři snímače, které tvoří trojúhelník. Jeden z nich je co do velikosti větší, než další dva. Rám telefonu je zřejmě kovový, displej je zakřivený stejně jako boční hrany zadního panelu. Takže u vzhledu se nějaké velké změny nedočkáme.

V rámci specifikací bude oproti loňsku hlavní změnou výměna procesoru. U modelu Xiaomi Civi 1S prý můžeme očekávat čipset Snapdragon 778G Plus s 8/12 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Připomeňme, že loňský Civi pohání Snapdragon 778G se stejnými paměťovými konfiguracemi. Změnu ale můžeme očekávat i u přední kamery. Letošní model dostane 32 MPix snímač Sony IMX616 místo původního 32 MPix Samsung ISOCELL GD1 senzoru. Hlavní fotoaparát je také téměř stejný s primárním 64 MPix snímačem s OIS, 8 MPix širokoúhlým objektivem a 2 MPix monochromatickým senzorem, který nahradil loňský 2 MPix makro objektiv. Dále se očekává i 4500 mAh baterie, ale letos prý může dostat podporu nabíjení s výkonem 67 W. Na potvrzení výše uvedených specifikací si počkáme už jen pár dnů.