Už jen za dva dny se dočkáme oficiálního představení modelu OnePlus Ace. Ten bude přeznačenou verzí populárního Realme GT Neo 3, ale s několika drobnými, leč zásadními změnami. Kromě odlišného softwaru totiž dojde i na lehce odlišný čipset. Namísto Dimensity 8100 totiž telefon dostane upravený Dimensity 8000 Max. Což je varianta, o které se toho moc neví a samotní tvůrci z Mediateku o něm oficiálně nic nepublikovali. Nepůjde ale o exkluzivní produkt OnePlus. Protože 24. dubna proběhne představovačka čínského OPPO K10 se stejným čipem.

A jak se tedy Dimensity 8000 Max liší od klasického Dimensity 8100 ? Na stránkách Mediateku o tom nenajdeme ani čárku, takže se musíme spolehnout na promo materiály právě OPPO. Ani z těch ale na první pohled žádné zásadní změny nevyčteme. Stále jde o čipset s 5 nm litografií s grafikou Mali-G610, ISP čipem Imagic 780 a AI akcelerátorem APU 580. A samozřejmě s podporou pro LPDDR5 RAM a UFS 3.1 vnitřní paměť. Tedy zcela stejné parametry, jako u klasické verze.

Dimensity 8000 Max

Kde je nakonec zakopaný pes změny ?

A o mnoho chytřejší nebudeme ani při po pohledu na první zveřejněné výsledky z benchmarku Geekbench 5. Dimensity 8000 Max v něm totiž dosáhlo 927 bodů v single-core a 3793 bodů v multi-core testu. Což je zcela srovnatelné s 957, respektive 3831 body pro Dimensity 8100. Padá tak teorie o vyšších taktech jader procesoru nebo grafiky. V reálu uživatel rozdíl opravdu nepozná a je tak otázkou, kde se skrývají zmíněné “úpravy”. Možná v přidání extra bezpečnostního čipu ? Nebo něco zcela jiného ? Na odpověď si budeme muset ještě pár dnů počkat. Slide od OPPO ukazuje o fous nižší spotřebu, ale to snad nebude jediná odlišnost.

Na druhou stranu ale výsledky benchmarku potvrdily velmi pozitivní výkon celé řady Dimensity 8xxx. V zásadě totiž překonávají velmi oblíbený Snapdragon 870, který se stal základním kamenem mnoha telefonů střední třídy. A větší konkurence ještě nikdy pro koncového uživatele nebyla špatná.