Společnost Oppo včera potvrdila, že plánuje na čínském trhu prezentační akci. Na ní už 24. dubna/apríla ve 14:30 tamního času představí dva telefony ze série K. Jde o modely Oppo K10 5G a K10 Pro 5G. Názvy těchto telefonů jsou nám docela povědomé, protože před necelým měsícem došlo v Indii k uvedení telefonu se stejným názvem. Je ale důležité si povšimnout označení 5G v názvu chystaných strojů. Model Oppo K10 z indického trhu totiž 5G sítě nepodporuje a můžeme říct, že jde o globální verzi.

Hlavní parametry telefonů Oppo K10 5G a K10 Pro 5G

Nyní tedy dojde i na čínské uživatele, kteří si chtějí telefon Oppo K10 5G nebo K10 Pro 5G pořídit. Oba chystané stroje už nyní mají svou stránku na webu Oppo China, kde najdeme i některé z parametrů těchto telefonů. Proto se na ně podíváme i my. A začneme standardním modelem K10. Ze snímku na webu Oppo je zřejmé, že displej má obnovovací frekvenci 120 Hz a “díru” pro přední kameru v levém horním rohu.

Dále výrobce upozorňuje i na použitý procesor, kterým je Dimensity 8000 Max. K tomu najdeme na stránkách informaci, že Oppo K10 5G je světově prvním telefonem s tímto čipsetem. Pro dobrý odvod tepla je připravený vylepšený kapalinový systém chlazení Diamond VC. Na snímcích zadního panelu vidíme, že telefon má poměrně velký modul hlavního fotoaparátu se dvěma snímači a LED bleskem. Na trh jdou dvě barevné varianty, jmenovitě Ice Blue a Dark Night.

Model Oppo K10 Pro 5G má stejný displej jako model K10. Ovšem informaci o jeho velikosti, rozlišení nebo obnovovací frekvenci na webu nenajdeme. Výrobce se ale chlubí použitím procesoru Snapdragon 888, baterií s kapacitou 5000 mAh a podporou nabíjení SuperVOOC s výkonem 80 W. Stručně je tu zmíněna i foto výbava, respektive rozlišení senzorů hlavního fotoaparátu. Ten primární má 50 MPix a jde o snímač Sony IMX766 s podporou OIS. Doplní jej 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv pro focení ze vzdálenosti 4 cm. Modul fotoaparátu je koncipovaný stejně jako u standardní verze. Přední kamera dostane 16 MPix. Na trh jdou dvě barevné varianty Titanium Black a Clear Blue.