Velikonoční svátky jsou příležitostí na pár dnů vypnout a konečně si odpočinout od pracovního stresu. Prodloužený víkend je vždy vítaný a určitě ho většina z nás stráví v rodinném kruhu. Zítra také dojde na pomlázku a tradiční českou veselici, kterou ocení nejen děti. A velikonoční neděli se vám pokusíme zpříjemnit i my, protože je na čase poslat do světa další díl naší pravidelné rubriky Vychytávky z Číny. Dnešní trojice zajímavých gadgetů má opět společné téma, kterým je tentokrát odemykání a zamykání. Tak třeba Vás některý z nich zaujme.

Dálkové ovládání dveří od Xiaomi

Pokud máte u svého domku garáž, tak určitě preferujete elektrický systém otvírání a zavírání. Komu by se také chtělo v dnešní době vše provozovat manuálně… K tomu samozřejmě potřebujete i dálkové ovládání, které vám ale nemusí vždy vyhovovat. Řešením je univerzální dálkový ovladač od Xiaomi, pracující na frekvenci 433 MHz. Ten umí naklonovat celou řadu kontrolních čipů, ať už se jedná o elektrická vrata, teleskopické dveře nebo klasická garážová vrata. Určitě potěší i kompaktní rozměry . A cena ? Momentálně pouhých 4.19 dolarů.

Kompaktní klíčenka

Také vás irituje velký svazek klíčů, co vám permanentně chrastí v kapse ? Aliexpress vše vyřeší ! Chytrá klíčenka je mnohem kompaktnější, zcela tichá a navíc výrazně přehlednější. Vejde se do ní zhruba 4-5 klíčů na výšku z každé strany a plně tak nahradí klasický svazek. A nemusíte se nutně omezovat jen na klíče, protože se do ní klidně dá dát i RFID čip nebo USB flash disk. V nabídce je hned trojice barev a cena tohoto šikovného pomocníka je jen 1.54 dolarů.

Vaše víno vždy v bezpečí

Vychytávky z Číny mají dnes i něco lehce kurióznějšího. Přece jen obavy, že vám někdo vypije nebo vymění obsah láhve vína nepatří zrovna k těm nejčastějším. I když třeba jedna epizoda skvělého seriálu Black Books ukazuje právě dopady podobného činu. Každopádně vše řeší plastový kódový zámek právě na láhve vína. Ten samozřejmě vakuově uzavře láhev a zachová tak obsah čerstvý. Hodit se může třeba i zabezpečení již otevřených láhví před nedospělými potomky. Každopádně velmi zajímavý gadget, který je navíc k mání jen za 3.24 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.