High-end vlajková řada telefonů čínského Vivo X80 už je předmětem spekulací hezkých pár měsíců. Třeba i na našich stránkách jsme už loni v listopadu doufali v její lednové, či únorové, představení. To samozřejmě neproběhlo a na tyto telefony tak stále čekáme. Čekání už se ale snad krátí, protože se v Číně v kamenných obchodech už objevily i reklamní plakátky na tyto kousky. Přesné datum představení si firma stále ještě nechává pod pokličkou, ale podle mého se dočkáme možná ještě v dubnu.

Vivo jsou v posledních týdnech extrémně aktivní a z jejich nabídky až přechází zrak. Je libo ohebný Vivo X Fold ? Nebo skvěle vybavený designový Vivo X Note ? Jen si vybrat. Každopádně však fanoušci čekají hlavně právě na vlajkovou řadu Vivo X80. Ta by se teoreticky měla představit i na globálních trzích a má zahrnovat hned trojici modelů. V minulých týdnech a měsících jsme viděli hned několik „zaručených“ renderů, ale dnešní plakátek by měl být nejvěrohodnější. Jen netušíme, kterou z verzí telefonu vlastně ukazuje.

Vivo X80

Optika ZEISS a slib parádních foto senzorů

K vidění je zadní strana telefonu s kruhovým modulem zadního fotoaparátu a překvapivě i jedním senzorem zcela mimo něj. Potvrzenou tak máme i certifikaci legendárního tvůrce optiky ZEISS a také přítomnost speciálního ISP čipu Vivo V1+. Ten bude pravděpodobně vylepšenou verzí původního Vivo V1. Kromě toho plakátek odhaluje také 4 nm procesor Snapdragon 8 Gen 1, který ale bude pravděpodobně vyhrazen jen pro nejvyšší Vivo X80 Pro+. Že by tedy šlo na snímku právě o něj ?

Nižší modely X80 a X80 Pro se tak mají údajně spokojit jen s Dimensity 8100, respektive Dimensity 9000. Nabídnou také 6.78-palcový E5 AMOLED displej, přičemž X80 Pro+ zvedne laťku s LTPO 2.0 technologií. Všechny displeje mají mít 120 Hz frekvenci a dva vyšší pak QHD+ rozlišení oproti FullHD+ u základního. Foto výbava bude také začínat na trojité sestavě 50 Mpx + 12 Mpx + 12 Mpx. To pravé ořechové ale přijde až s nejvyšší dvojicí a quad senzory se závratnými parametry 50 Mpx + 48 Mpx + 50 Mpx + 50 Mpx. Na papíře vskutku impozantní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.