Jeden telefon je v posledních dnech konstantním hostem mnoha našich článků. Realme GT Neo 3 bylo oficiálně představeno před měsícem, ale jeho jméno se ozývá stále dokola. Důvodem je kopírování a přeznačování jeho designu a výbavy spřátelenými výrobci. V podstatě stejným telefonem tak bude třeba OnePlus 10R nebo čínské OnePlus Ace. Ale pracuje se i na jednom navazujícím modelu přímo od Realme. Tím je Realme GT Neo 3T, které se dnes objevilo ve výsledcích na Geekbench a čínské certifikaci 3C.

Realme GT Neo 3T bude odlehčenou verzí GT Neo 3 a v podstatě navazuje na loňské GT Neo 2T. Listing výsledků na Geekbench nám také potvrzuje i hlavní výbavu telefonu. Procesorem bude Snapdragon 870, takže rozhodně výkonnostně slabší než Dimensity 8100. Testovaná varianta telefonu má 8 GB RAM, ale v předchozích informacích se objevilo až 12 GB RAM. Moderní Android 12 je také příjemným faktem, který by ale měl být momentálně normální. Certifikační agentura 3C pak uvádí 11V/7.3A nabíjení, což je jednoduchým přepočtem hezkých 80W. Takže teoreticky vylepšení oproti 65W u GT Neo 2T.

Realme GT Neo 3T

Solidní specifikace po všech stránkách

Telefon se už před pár dny ukázal i v další certifikaci TENAA, takže můžeme doplnit i další parametry. Tedy pokud se samozřejmě potvrdí, protože certifikace ještě nejsou vždy tesané do kamene. Údajně ale dostaneme 6.62-palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Dále pak třeba trojitý fotoaparát s kombinací 64 Mpx Omnivision OV64B, 8 Mpx Sony IMX355 ultra-wide a 2 Mpx snímače. Selfie kamerka pak slibuje 16 Mpx senzor Sony IMX471.

Co se týče paměťové výbavy, tak údajně nabídnou Realme širokou škálu možností. Od 6 GB / 8 GB / 12 GB RAM až po 128 GB / 256 GB / 512 GB vnitřní paměti. Baterie s kapacitou 5000 pak má umět zmíněné 80W nabíjení. Zmínit pak musíme ještě stereo reproduktory a pravděpodobně čtečku otisků prstů integrovanou v displeji. Uvidíme, kdy se telefon opravdu oficiálně představí a hlavně jaká bude jeho cenovka. A samozřejmě regionální dostupnost.