Telefony Pixel od Googlu jdou svou vlastní cestou v mnoha ohledech. Pro začátek jde (logicky) vždy o první telefony s novou verzí Androidu. Kromě toho se firma nesnaží nutně nacpat tyto kousky do high-endu a spokojí se jen s vyšší střední třídou. Tedy kromě odlehčeného modelu s přídomkem “A”. Všechny Pixely jsou známé také skvělými fotoaparáty, které se soustředí na vyladěný výkon namísto honu za megapixely. A nejinak tomu bude i u příští generace s řadou Pixel 7.

Momentálně se sice firma připravuje na brzké představení Pixel 6A, ale spekulace ohledně příští řady už se rozjely naplno. Svojí troškou do mlýna přispěl i známý indický “leakster” Yogesh Brar. Podle jeho slov bude Pixel 7 a Pixel 7 Pro spoléhat na zcela identický hlavní foto-senzor, jaký má současná generace. Změny by tak měly být čistě softwarového rázu, což ale neznamená absenci pokroku. Pixely nám sílu této filosofie ostatně ukazují už hezkých pár let. A jde o jeden z nejsilnějších důkazů, že softwarová stránka věci je často velmi podceňovaná.

Stejný senzor, rozdílný výsledek

Pixely od druhé do páté generace spoléhaly na hlavní senzor Sony IMX363 s 12 Mpx. Aktuální generace pak ale konečně přesedlala na 50 Mpx Samsung GN1. Ten tedy udělá parádu i u příští řady a posílí ho jen vylepšené algoritmy včetně využití neurálních sítí. Google tak zůstane u 50 Mpx + 12 Mpx kombinace u základního modelu a Pro vylepší ještě o 48 Mpx telefoto čočku. A můžeme si opět vsadit na skvělý výkon, který prožene i papírově mnohem lépe vybavenější konkurenci.

Telefony řady Pixel 7 se teoreticky představí někdy na podzim, ale přesné datum ještě samozřejmě neznáme. Základní model prý dostane 6.3-palcovou úhlopříčku a Pro varianta o něco větší 6.7-palcovou. Samozřejmě s OLED panely a asi dojde také na druhou generaci vlastního čipsetu Tensor. Ten si určitě zachová design s dvojicí super-jader Cortex-X1 a budeme tak velmi zvědaví na jeho výkon.