Legendární Motorola už je pěkných pár let pod křídly čínského Lenova a poměrně se jim daří. V posledních týdnech jsou také velmi slušně aktivní ve všech kategoriích. Na spadnutí je také třeba další doplnění nabídky jejich řady Moto G určené pro střední třídu. Nedávno jsme v této souvislosti viděli představení Moto G52 a doplnit by ho měly hned dva další modely. Čerstvě se také o nich objevily další informace, takže už víme, co od Moto G62 a Moto G82 očekávat.

Oba telefony toho asi budou mít hodně společného, tedy alespoň podle dostupných certifikací. Spoléhat mají na čipset Snapdragon 695, takže samozřejmě podporují 5G sítě. Moto G62 má mít 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti, případně 6000 mAh kapacitu baterie s 33W nabíjením. Hlavní fotoaparát má údajně trojici senzorů a jako hlavní spoléhá na 50 Mpx kousek. To Moto G82 sice navýší RAM na 8 GB, ale kapacita baterie se sníží na 5000 mAh. Opět se 33W nabíjením. Certifikace ale občas nejsou zcela přesné a některé údaje tak mohou být zavádějící.

Moto G62

Termín představení, ani případné ceny telefonů zatím neznáme, ale asi nebudeme čekat dlouho. Stále ale ještě netušíme zásadní faktor a to regionální dostupnost těchto kousků. Poslední Moto G52 se už dopředu objevil v listingu českého zastoupení firmy, ale není to samozřejmostí. To ale zdaleka není všechno ze zajímavých novinek, které si pro nás Motorola chystá.

Další chystané novinky z dílny Motoroly

Velmi brzy by se totiž měly na trhu objevit i další dva jejich modely střední třídy. Tím prvním je Moto G 5G (2022), který navazuje na původní Moto G 5G. Výbava na první pohled ale moc neohromí se 6.53-palcovým HD+ 90 Hz displejem nebo procesorem Dimensity 700. To Motorola Edge 30 vypadá mnohem lákavěji. Navazuje na existující Pro verzi a údajně dostane 6.5-palcový 144 Hz OLED displej nebo procesor Snapdragon 778G+. Případně dvojici 50 Mpx senzorů fotoaparátu, doplněné o 2 Mpx sekundární.