Čínský OnePlus si pro fanoušky chystá na 28. duben další představovačku. Na ní by se měly představit světu hned dva nové telefony, OnePlus 10R 5G a Nord CE 2 Lite pro střední třídu. Akce proběhne v Indii a podle dostupných informací půjde pravděpodobně v obou případech o čistě indické telefony. Ale jisté to ještě definitivně není, takže nějaká šance pro fanoušky ještě žije. Každopádně bude zajímavějším modelem ten prvně jmenovaný, který slibuje i jednu specialitu.

Zástupci OnePlus dnes totiž potvrdili, že telefon dostane čipset Mediatek Dimensity 8100 Max. Tedy speciálně upravenou verzi klasického Dimensity 8100. Ta bude exkluzivně čistě pro potřeby OnePlus, ale na konkrétní informace jsou zatím relevantní zdroje skoupé. Přesné rozdíly mezi klasickou a Max verzí tak netušíme, ale možná půjde o více, než jen čistě navýšené takty jader. V poslední době se totiž rozmáhá i doplňování vlastních specializovaných čipů, ať už jde o ISP pro zpracování fotografií nebo bezpečnostní čipy. Každopádně je to poprvé, co o Max verzi Dimensity 8100 vůbec slyšíme.

OnePlus 10R 5G

Člen korporátní rodiny

OnePlus 10R 5G by jinak měl teoreticky být velmi podobný zbytkem výbavy Realme GT Neo 3.  Shodou okolností se pak ještě dříve, konkrétně 21. dubna, dočkáme další takové kopie, OnePlus Ace. Ten ale bude vyhrazen asi jen pro čínský trh. Celkové provázání značek pod křídly BBK Electronics nám v poslední době opravdu roste a přeznačování je skoro denním chlebem. Navíc jde většinou o regionálně odlišené kousky, které se tak nedublují. Jako je tomu třeba někdy v ekosystému konkurenčního Xiaomi.+

Telefon tak bude mít třeba 6.7-palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením nebo 120 Hz obnovovací frekvencí. Případně trojitý zadní fotoaparát s 50 Mpx + 8 Mpx ultra-wide + 2 Mpx senzory. Spekuluje se ale o možnosti dvou verzí baterie. Jedna se 4500 mAh kapacitou a 80W nabíjení, druhá pak s 5000 mAh a hned 150W. Že by nakonec OnePlus 10R 5G mířil na více světových trhů ? Dozvíme se velmi brzy.