Čínské OPPO patří mezi největší jména na trhu a v poslední době jejich kredit ještě stoupá. Na mnoha trzích si pomohli zejména akvizicí OnePlus a samozřejmě také povedeným vstupem na pole ohebných telefonů. Jejich Find N patří mezi nejlepší dostupné kousky na trhu a jeho revoluční kloub je opravdu parádní. Nezanedbávají ale ani střední třídu telefonů, mezi které patří třeba nedávno představené OPPO K10. Ale tento kousek možná dostane výrazně odlišný refresh.

Na stránkách čínské certifikační agentury TENAA se totiž objevily modely OPPO K10 a K10 Pro, které ani zdaleka nepřipomínají ty existující. Vysvětlení je ale velmi jednoduché, protože se jedná o modely, které jsou určeny čistě pro čínský trh. Původní K10 je totiž globální a tak se dostalo i na domácí zákazníky. Jen k tomu firma zvolila velmi nestandardní a zavádějící strategii s identickým pojmenováním. Na zmatení pojmů vzhledem ke (zbytečnému) počtu podobných telefonů jsme zvyklí, ale co je moc už je příliš.

 

Stejné jméno, drasticky odlišný výkon

Globální OPPO K10 tak bylo čistě midrange telefonem se Snapdragonem 680 a podporou pouze 4G sítí. To “nové” K10 je zcela jiná váhová kategorie, když slibuje použití Mediateku Dimensity 8100. A K10 Pro pak dokonce Snapdragonu 888.  K tomu si můžeme připočíst ještě až 12 GB RAM nebo 256 GB vnitřní paměti. Displej bude ale teoreticky stejný 6.59-palcový IPS s pravděpodobně 90 Hz. Zajímavý mix nového se starým, protože podobné hardwarové výbavě by určitě více slušel AMOLED panel.

OPPO K10

Změní se ale baterie a rychlosti nabíjení, kde by OPPO K10 mělo nabídnout 5000 mAh kapacitu a 67W. Stejně tak se vylepší trojice senzorů hlavního fotoaparátu na 64 Mpx + 8 Mpx ultra-wide a 2 Mpx makro. Design telefonu vypadá ze snímků na TENAA také hodně podobně, ale najdou se i drobné odlišnosti. Jako je třeba tvar LED blesku v modulu zadního fotoaparátu. Čínská verze tohoto kousku OPPO je určitě zajímavější, jen by se nemusela jmenovat stejně…