Konec spekulací a (ne)zasvěcených informací ohledně dalšího potenciálního hitu značky POCO. O chystané řadě POCO F4 se obecně předpokládalo, že se představí ještě do konce dubna. Dnes máme oficiálně potvrzený alespoň jednoho z jejích zástupců, protože se firma pochlubila datem představení modelu POCO F4 GT. To proběhne už 26. dubna ve 20:00 čínského času a půjde čistě o online akci. Ke sledování bude na Facebooku, Twitteru a dalších kanálech a my budeme samozřejmě vše monitorovat. Takže vám hned naservírujeme aktuální zprávy o tomto kousku.

A POCO F4 GT bude určitě stát za to, i když se s největší pravděpodobností nejedná o zcela nový model. Už nějakou dobu se totiž spekuluje, že jde v podstatě jen o přeznačené Redmi K50 Gaming. A listingy certifikačních agentur či benchmarků to jen potvrzovaly. To ale samozřejmě není žádná špatná zpráva, protože únorové Redmi K50 Gaming je čistě čínským modelem. POCO F4 GT tak asi bude globální variantou s dostupností doufejme i na našem trhu.

Výkonu na rozdávání

Dostaneme tak třeba velký 6.67-palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Nebo vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen 1 spolu s až 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Nejde tak o žádnou střední třídu, ale o high-end telefon, tedy alespoň výkonem. To jen podtrhne 4700 mAh kapacita baterie se 120W nabíjením. Fotoaparáty budou lehce dietní, ale to se od (částečně) herního telefonu přece jen očekává. I tak budou solidní s kombinací 64 Mpx Sony IMX686, 8 Mpx ultra-wide a 2 Mpx makro senzorů. Případně 20 Mpx Sony IMX596 selfie kamerky.

POCO F4 GT

Klíčová bude ale samozřejmě hlavně nastavená cena. Telefony POCO jsou vždy posílány na trh s velmi dobrou cenovkou a POCO F4 GT tak doufejme nebude výjimka. Ale stejně asi nemůžeme doufat v čínskou cenu Redmi K50 Gaming, která začínala v přepočtu na 520 dolarech. Vše podstatné se dozvíme už 26. dubna, takže si toto datum určitě zaškrtněte v kalendáři.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.