Sloučení značek OPPO a OnePlus přineslo hned celou řadu sekundárních následků. Sice jsme se nakonec kvůli nevoli fanoušků nedočkali jednotné nadstavby systému, ale prorůstání je vidět i tak. Už v minulosti k sobě modely obou značek měly často designově velmi blízko, ale nově už došlo i na kompletní rebranding. Tedy přeznačování. Prvním takovým kouskem bude už jen za pár dnu OnePlus Ace, které se představí v Číně už 21. dubna. A potvrdili to už oficiálně i zástupci firmy na sociálních sítích.

Oficiální teaser plakátky také jednoznačně ukazují design, který jsme už měli možnost někde vidět. A to hned dokonce dvakrát. OnePlus Ace totiž asi opravdu bude v zásadě jen přeznačeným Realme GT Neo 3, případně OnePlus 10R. Rozdělení je tak opět pravděpodobně v závislosti na regionálních liniích. A OnePlus Ace bude znovu asi jen pro potřeby čínského trhu. Čímž se zároveň logicky nabízí, že OnePlus 10R zůstane v Indii. O tom jsme už dříve spekulovali, ale neměli jsme to oficiálně potvrzené.

Jiné jméno, ale stejná výbava a design

Výbava by měla být zcela identická, ale možná dojde na drobné designové odchylky. Nebo spíše barevné variace. V teaserech totiž vidíme černou a stříbrnou „polo-žíhanou“ verzi. která je přeci jen unikátní. Realme GT Neo 3 sázelo na design inspirovaný sporťáky Le Mans a OnePlus Ace půjde trochu jinou cestou. Veškeré dostupné snímky sice ukazují jen zadní stranu telefonu, ale asi se žádného překvapení vepředu nedočkáme.

OnePlus Ace

Hardwaru telefonu tak opět dominuje čipsetu Mediatek Dimensity 8100. K tomu dostaneme nádavkem i 6.7-palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Případně 4500 mAh kapacitu baterie s 80W nabíjením. Fotoaparátům vévodí 50 Mpx Sony IMX766 s OIS, kterému sekundují 8 Mpx ultra-wide a 2 Mpx makro senzory. Teasery také ukázaly IR senzor na horní hraně telefonu. Vše poběží na ColorOS 12.1, jak se na čínské modely dvojbloku OPPO / OnePlus sluší. Takže nic pro našince a na další zajímavý kousek od OnePlus si musíme počkat. Snad příště.