Značka Vivo už má za sebou uvedení telefonů X Fold, X Note a tabletu Vivo Pad. Za námi je také představovačka jejich sub značky iQOO, která včera uvedla na trh telefon Neo 6. A co je ještě před námi? Představení telefonů řady Vivo X80. Výrobce sice termín uvedení zatím nepotvrdil, ale tipaři v březnu/marci odhadovali, že by se tak mohlo stát na konci dubna/apríla. A protože se konec měsíce blíží, tipaři se pomalu zaměřují i na jednotlivé telefony série X80. Například nejvyšší model z celé řady, Vivo X80 Pro Plus, už prošel testy Geekbench s procesorem Snapdragon 8 Gen1, ale ani modely Vivo X80 a X80 Pro prý nebudou mít špatné parametry.

Proto nebude od věci zjistit, jaké specifikace můžeme čekat u standardního modelu Vivo X80. Na stránkách MySmartPrice se objevila zpráva, že tento stroj je už zalistovaný v databázi Google Play Console. Přestože je výpis poněkud stručný, vytáhneme z něj alespoň pár informací o hlavních parametrech. V databázi je telefon zavedený s kódovým označením V2144 a zjistíme zde podrobnosti o použitém procesoru, GPU, rozlišení displeje a verzi operačního systému Android.

A začneme procesorem, který má podle výpisu označení MediaTek MT6983, což je označení čipsetu Dimensity 9000. Doplní jej 8 GB operační paměti. Co se displeje týče, má podle Google Play Console rozlišení 2400 × 1080 pixelů a jemnost 440 ppi. Přiložený snímek čelního panelu ukazuje, že je obrazovka zakřivená s „dírou“ pro přední kameru ve středu horní části. Informace o GPU potvrdila Mali-710.

Další odhadované parametry Vivo X80

Začneme u displeje a doplníme, že je typu AMOLED s úhlopříčkou 6,78 palce a obnovovací frekvencí 120 Hz. Ke kapacitě RAM doplníme i kapacitu interní paměti, která prý dosáhne až na 512 GB. Tipaři také odhadují, že na trh půjde i verze s 12 GB RAM. Baterie má údajně kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 80 W. U foto výbavy tipaři odhadují, že hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 50 MPix senzorem Sony IMX886 s podporou OIS. Další dva snímače prý mají shodně 12 MPix, přičemž první z nich funguje jako širokoúhlý objektiv a druhý jako teleobjektiv s 2× optickým zoomem. Přední kamera má 32 MPix.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.