Už nějakou dobu víme, že společnost OnePlus připravuje na trh dva nové telefony. Jeden z nich, OnePlus Ace, se zřejmě brzy objeví na čínském trhu. Ten druhý, OnePlus 10R, jednak rozšíří letošní řadu OnePlus 10, ale pravděpodobně se bude, podobně jako loňský model 9R, prodávat jen v Indii. Přesto se zdá, že oba stroje spojuje víc, než se na první pohled zdá. Tipaři odhadují, že oba telefony OnePlus vycházejí z nedávno vydaného Realme GT Neo 3.

Jak vypadá telefon OnePlus 10R

Včera jsme měli možnost vidět, jak vypadá zadní panel OnePlus Ace a dnes se podíváme na snímek zadního panelu modelu OnePlus 10R. Snímek telefonu se prý tak trochu nedopatřením objevil na Instagramu indického Amazonu, kde si ho všimli tipaři a zveřejnili ho na Twitteru. Dodejme ještě i to, že na 28. dubna/apríla proběhne v Indii představovačka telefonů OnePlus 10R, Nord CE 2 Lite a sluchátek Nord Buds. A všechny tři produkty už mají na Amazonu připravenou svoji stránku.

Ovšem vraťme se zpět ke vzhledu zadního panelu OnePlus 10R. Pár renderovaných snímků jsme viděli už dříve a dnešní snímek se od nich výrazně neliší. Snad jen tím, že modul hlavního fotoaparátu je větší, logo výrobce leží v pravém dolním rohu a pod modulem kamery se táhne až k dolnímu okraji lesklý pás. Druhá polovina zad má matný povrch. Celkově vzato, je vzhled modelu 10R téměř identický jako design telefonu OnePlus Ace.

Kromě potvrzeného termínu představení produktů OnePlus potvrdil výrobce i velmi rychlé nabíjení SuperVOOC s výkonem 150 W, které prý telefon nabije na 100 % za pouhých 17 minut. Dále očekáváme 6,67 palcový E4 AMOLED displej s rozlišením FullHD+, obnovovací frekvencí 120 Hz a podporou HDR10+. Tipaři odhadují, že na postu procesoru najdeme Dimensity 8100 s 8/12 GB RAM a až 256 GB interního úložiště. Hlavní fotoaparát prý tvoří 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímače a přední kamera má 16 MPix. Baterie má kapacitu 4500 mAh a operačním systémem je Android 12 s nadstavbou OxygenOS.