Čínský gigant Huawei vyklízí své pozice na trhu s telefony v podstatě konstantně od roku 2019. Dopady amerických sankcí byly drtivé a z aspiranta na krále trhu je najednou jen skromný příštipkář. Navzdory všem předpokladům a predikcím se ale stále firma drží v této kategorii a posílá na trh své novinky. Které jsou navíc často zcela špičkové a v rozletu jim brání jen absence 5G sítí a služeb Google. Tedy dvojice věcí, která chybí právě po dopadech amerického embarga.

Aktuální špičková řada Huawei P50 je také skvělá a Pro varianta ostatně donedávna vládla i prestižnímu žebříčku fotoaparátů DxOMark. Stejně tak zajímavý ohebný P50 Pocket si našel cestu třeba i na naše trhy a vede si poměrně solidně. Výhledově také firma připravuje i řadu Mate 50, která by teoreticky měla dorazit někdy v průběhu podzimu. Někteří optimisté sice naznačovali letní termín, ale reálná dostupnost bude určitě až podzimní. A dnes se objevily na internetu velmi zajímavé konceptové rendery právě pro Huawei Mate 50 Pro.

Reálný design nebo divoká fantazie ?

Tyto rendery pochází od známého tvůrce Hoiindi a údajně vychází z dostupných zákulisních informací. Nedávno se totiž objevily spekulace o poměrně kontroverzním designovém plánu Huawei právě pro řadu Mate 50. Jedná se o návrat širokého “vykousnutí” displeje po vzoru starých Mate 20 a nové rendery právě tento koncept ukazují. Na první pohled jde o zcela retro krok, ale když to funguje už dlouhá léta v jablečném vesmíru… Takže se dá očekávat pokročilá technologie rozpoznávání obličeje s extra senzory. Každopádně je displej také zakřivený a hrany obtéká poměrně velmi agresivně.

Mate 50 Pro

Na renderu je také vidět obří kruhový modul zadního fotoaparátu, kde ve dvou menších kruzích spočívá hned pětice foto senzorů. Ty by měly být znovu s high-end parametry a opět nechybí ani certifikace Leica. To ale může být jen zbožným přáním, protože se množily zprávy o jejich ukončení spolupráce s Huawei. Řada Mate 50 by také měla být debutem nové verze systému HarmonyOS 3.0.