Legendární telefony Blackberry jednoznačně prošlapaly cestu profesionálním telefonů s fyzickou QWERTY klávesnicí. Fanoušci na ně dodnes nedají dopustit a mnohým se také stýská po podobném designu telefonů. Těch je na trhu jako šafránu, protože Blackberry jak známo už nejsou aktivní. Občas se ale vynoří nějaký ten následovník, jako je třeba čínská firma Unihertz. Ta čerstvě plánuje velmi brzy poslat mezi fanoušky svůj model Titan Slim, který jako by vypadl z oka právě modelu Blackberry KEY2. Takže je možná naděje na pořádný kus s fyzickou klávesnicí.

Šikulové z Unihertz si zvykli své produkty financovat pomocí crowdfundingových kampaní a ani tato novinka nebude výjimkou. Minule ostatně vybrali na model Titan Pocket velmi slušné peníze a vyzkoušeli si telefon s hardwarovou klávesnicí. A v minulosti se ještě o něco podobného pokusili s původním modelem Titan. Firma obvykle zvládne jednu crowdfundingovou kampaň na Kickstarteru ročně a jejich poslední počin už je na spadnutí. A na internetu se dnes objevily také jeho údajné specifikace.

Titan Slim

První spekulace ohledně parametrů

Pro začátek je ale musíme podotknout, že jde stále jen o spekulace a údajné parametry nejsou nijak podloženy z oficiálních zdrojů. Telefon by měl podle těchto informací mít samozřejmě QWERTY fyzickou klávesnici a nad ní poměrně velký 4.3-palcový displej. Dostane prý některý z modernějších čipsetů od Mediateku, ale konkrétní jméno jsme se zatím nedozvěděli. Dojde prý ale na čtečku otisků prstů, senzor na rozpoznání obličeje a další. Hlavní fotoaparát má mí 48 Mpx senzor a vše poběží na Androidu 11. Neškudlí se ani kapacitě paměti, protože máme dostat 256 GB úložiště. A potěší i podpora dual SIM.

Jak už jsme zmínili, tak designově je jednoznačně znát inspirace Blackberry KEY2. Budeme také velmi zvědavi na nastavenou cenu, protože předchozí Titan Pocket byl na Kickstarteru velmi levný. Oficiální stránky Unihertz jsou na informace skoupé a netušíme tak zatím ani datum zahájení kampaně na Titan Slim. Takže snad brzy.