Před pár dny jsme se od tipařů dozvěděli, že společnost OnePlus připravuje další telefon pro čínský trh. Jeho název je OnePlus Ace a podle testů Geekbench, kterými už telefon prošel, jej pohání procesor Dimensity 8100. Kromě toho má telefon už i čínskou certifikaci 3C, díky které zase víme, že podporuje super rychlé nabíjení s výkonem 150 W. I když je potvrzených parametrů málo, najdeme tu jistou podobnost s telefonem Realme GT Neo 3 a dokonce i s modelem OnePlus 10R, který prý výrobce připravuje pro indický trh.

Jak vypadá zadní panel OnePlus Ace

Určitá podobnost všech tří telefonů není náhodná. Jak OnePlus, tak i Realme spadají do skupiny BBK Electronics, takže je jasné, že si vzájemně půjčují technologie a případně i design svých telefonů. A právě vzhled zadního panelu modelu OnePlus Ace máme nyní svým způsobem také potvrzený. Podle stránek MySmartPrice se na čínském Weibo objevila upoutávka, která oznámila existenci telefonu Ace. Letáček vypadá oficiálně, takže mu zkusíme věřit.

Pokud se tedy podíváme na zadní panel telefonu OnePlus Ace, na první rychlý pohled si opravdu řekneme, že design je stejný jako u telefonu Realme a také u modelu OnePlus 10R. Při podrobnějším zkoumání tady ale rozdíly najdeme. Tím hlavním je velikost a uložení modulu fotoaparátu. OnePlus Ace jej má větší a položený tak, že lícuje s boční i horní hranou zadního panelu. V levém horním rohu je zaoblený tak, aby korespondoval se zaoblením rohu těla. Telefon Realme i OnePlus 10R mají modul menší a nepřiléhající k boční a horní hraně. Dále i samotné hrany OnePlus Ace se zdají být ploché, kdežto telefon Realme je má mírně oblé.

Render OnePlus 10R

Dále si také můžeme všimnout, že v modulu jsou tři snímače a na hraně chybí posuvné tlačítko Slide Alert. To ale chybí i u modelu OnePlus 10R. A tím posledním, co z upoutávky zjistíme je, že na trh zřejmě půjdou dvě barevné varianty, a to černá a modrá. Z parametrů, které zatím díky tipařům známe, jmenujme 6,7 palcový AMOLED displej s rozlišením 2412 × 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Dále i baterii s kapacitou 4500 mAh a primární senzor Sony IMX766 s 50 MPix a podporou OIS u hlavního fotoaparátu. Ten mají doplnit 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix senzor. Čekat můžeme i 12 GB operační paměti.