Značka iQOO dnes představí telefon iQOO Neo 6. O něm ale už víme v podstatě všechno a proto se dnes podíváme trochu blíž na jiný model, který je už prý také v přípravách. Konkrétně jde o telefon iQOO Z6 Pro, se kterým přijde i rozšíření série Z6. V řadě tak tato Pro verze doplní standardní verzi iQOO Z6, kterou výrobce poslal na indický trh zhruba před měsícem. Je sice pravda, že už krátce po vydání standardní verze tipaři nesměle avizovali i Pro verzi, ale až nyní sdílí tipař Yogesh Brar na Twitteru některé ze specifikací chystaného telefonu a na síti se také objevily jeho reálné fotky.

Co víme o telefonu iQOO Z6 Pro

Design telefonu iQOO Z6 Pro je v podstatě stejný jako u standardního modelu. Kolem displeje jsou úzké rámečky, brada je mírně širší. Nad obrazovkou je malý kapkovitý výřez pro přední kameru. Modul hlavního fotoaparátu je obdélníkový se dvěma vertikálně uloženými kruhy, ve kterých najdeme tři snímače. Napravo od nich leží vertikální LED blesk. Celkový design můžete vidět i ve videu na YouTube.

A jak je na tom telefon iQOO Z6 Pro se specifikacemi? Tipař tvrdí, že má 6,4 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 90 Hz. Pro srovnání, standardní verze má 6,58 palcový LCD displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. V rámci procesoru sáhl výrobce po čipsetu Snapdragon 778G a k němu přidal 6/8 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště.

Baterie má podle tipaře kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 66 W. Ve srovnání se standardním modelem kapacita baterie klesla o 500 mAh, ale naopak nabíjení je podstatně rychlejší ve srovnání s původními 33 W. Vylepšená je i foto výbava, kdy přední kamera dostala 16 MPix a hlavní fotoaparát tvoří 64 MPix, 8 MPix a 2 MPix senzory. Samozřejmě je mezi snímači širokoúhlý objektiv a makro objektiv. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou FunTouch OS. Telefon navíc podporuje herní režim a má i stereo reproduktory. Cena na indickém trhu se může pohybovat kolem 25000 indických rupií, což je zhruba 328 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.