Od představovačky telefonů Google Pixel 6 uběhlo už celkem dost času a jako v několika posledních letech se pomalu blíží doba, ve které očekáváme vydání “odlehčené” verze Google Pixel 6A. I když výrobce zatím termín představení nepotvrdil, tipaři odhadují, že pokud vše půjde dobře, může Google telefon uvést na své vývojářské konferenci I/O v květnu/máji.

Tomu, že telefon Google Pixel 6A může opravdu debutovat už za měsíc mnohé nasvědčuje. Prošel už testy Geekbench s procesorem Tensor a nyní má za sebou i certifikaci FCC, u které se dnes na chvíli zastavíme. Certifikováno totiž bylo víc modelů, než bývá zvykem. Konkrétně jde o modely A4RGB62Z, A4RG1AZG a A4RGX7AS. Proto je možné, že se letošní Pixel 6A dostane na víc trhu než loňský Pixel 5A. Ten se totiž prodával jen ve Spojených státech a v Japonsku a Google tak vypustil mnohé z dalších klíčových trhů.

Ovšem úspěch ve všech směrech vylepšených telefonů Pixel 6 a Pixel 6 Pro byl obrovský a samotný výrobce hrdě hlásil, že se tyto telefony prodávají nejvíce ze všech dosud vydaných generací. Proto snaha dostat Google Pixel 6A na co nejvíce trhů je poměrně logická. A svou roli v tom jistě hraje i procesor Tensor, kterým bude osazený i Pixel 6A. V rámci certifikace FCC jsou rozdíly mezi jednotlivými modely minimální a jde v podstatě jen o podporu některých pásem 5G. Dva z modelů mají podporu pro pásma n38 a n41 a jeden model nabídne podporu pro mmWave 5G.

Odhadované parametry telefonu Google Pixel 6A

Asi tím hlavním parametrem je již zmíněný čipset Tensor GS101, který mají i vlajkové Pixely 6 a 6 Pro. Dále se hovoří i o 6,2 palcovém OLED displeji s rozlišením FullHD+. Do obrazovky je prý integrovaný i snímač otisků prstů. Tipaři dále odhadují, že hlavní fotoaparát dostane 121,2 MPix senzor Sony IMX363 a 12 MPix širokoúhlý snímač Sony IMX386. Přední kamera bude osazená 8 MPix senzorem Sony IMX355. Výše uvedené specifikace ale Google dosud nepotvrdil.