Motorola je zpět ve střední třídě, protože dnes potichu poslali na trh novinku Moto G52. Obešlo se to bez velkých fanfár, ale každopádně je telefon na světě. A velmi brzy by se měl dostat reálně do prodeje a to včetně vybraných evropských trhů. Telefon designově navazuje na loňský model Moto G51 5G a opět jde o cenově velmi dostupný kousek. K tomu navíc přihodí i vcelku solidní specifikace s některými velmi pozitivními vychytávkami. Takže co od něj můžeme reálně čekat ?

Design se opravdu od loňska moc nezměnil a Moto G52 tak opět má svislý blok senzorů zadního fotoaparátu, případně „průstřel“ pro selfie kamerku na ose displeje. Rámečky jsou také o fous širší, než je v dnešní době zvykem. Ale možná publikované snímky jen lehce klamou tělem. Na druhou stranu má telefon tloušťku jen 7.99 mm a váží jen 169 g. To vše při poměrně velkém 6.6-palcovém OLED panelu, který má FullHD+ rozlišení a 90 Hz obnovovací frekvenci. Rozmach OLED panelů i v klasické střední třídě je velmi pozitivním jevem a máme z něj radost.

OLED konečně i pro střední třídu

O výkon se stará čipset Snapdragon 680, takže jde opět jen o 4G telefon. Doplní ho pak 4GB / 6GB RAM a 128 GB / 256 GB vnitřní paměti. Mnohé ale jistě potěší i přítomnost microSD slotu. Zadní fotoaparát je pak trojitý s 50 Mpx + 8 Mpx ultra-wide + senzor hloubky pole. Za zmínku také stojí i 16 Mpx selfie kamerka a také stereo reproduktory s Dolby Atmos. Baterie s kapacitou 5000 mAh ale zvládá jen 30W nabíjení. Na druhou stranu ale dostaneme odolnou certifikaci IP52 a skoro čistý Android 12 s minimální nadstavbou Motorola My UX.

Moto G52

Moto G52 se reálně do prodeje dostane v průběhu několika příštích týdnů a to hned na několika evropských trzích. A protože ho najdeme v listingu českého zastoupení Motoroly (jako chystaný model jen s 6GB+128GB) v černé a šedé barvě, tak bude i u nás. Každopádně bude cena začínat zhruba na 249 eurech, což není špatné, ale nijak zázračné. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.