Motorola je zpět ve střední třídě, protože dnes potichu poslali na trh novinku Moto G52. Obešlo se to bez velkých fanfár, ale každopádně je telefon na světě. A velmi brzy by se měl dostat reálně do prodeje a to včetně vybraných evropských trhů. Telefon designově navazuje na loňský model Moto G51 5G a opět jde o cenově velmi dostupný kousek. K tomu navíc přihodí i vcelku solidní specifikace s některými velmi pozitivními vychytávkami. Takže co od něj můžeme reálně čekat ?

Design se opravdu od loňska moc nezměnil a Moto G52 tak opět má svislý blok senzorů zadního fotoaparátu, případně “průstřel” pro selfie kamerku na ose displeje. Rámečky jsou také o fous širší, než je v dnešní době zvykem. Ale možná publikované snímky jen lehce klamou tělem. Na druhou stranu má telefon tloušťku jen 7.99 mm a váží jen 169 g. To vše při poměrně velkém 6.6-palcovém OLED panelu, který má FullHD+ rozlišení a 90 Hz obnovovací frekvenci. Rozmach OLED panelů i v klasické střední třídě je velmi pozitivním jevem a máme z něj radost.

OLED konečně i pro střední třídu

O výkon se stará čipset Snapdragon 680, takže jde opět jen o 4G telefon. Doplní ho pak 4GB / 6GB RAM a 128 GB / 256 GB vnitřní paměti. Mnohé ale jistě potěší i přítomnost microSD slotu. Zadní fotoaparát je pak trojitý s 50 Mpx + 8 Mpx ultra-wide + senzor hloubky pole. Za zmínku také stojí i 16 Mpx selfie kamerka a také stereo reproduktory s Dolby Atmos. Baterie s kapacitou 5000 mAh ale zvládá jen 30W nabíjení. Na druhou stranu ale dostaneme odolnou certifikaci IP52 a skoro čistý Android 12 s minimální nadstavbou Motorola My UX.

Moto G52

Moto G52 se reálně do prodeje dostane v průběhu několika příštích týdnů a to hned na několika evropských trzích. A protože ho najdeme v listingu českého zastoupení Motoroly (jako chystaný model jen s 6GB+128GB) v černé a šedé barvě, tak bude i u nás. Každopádně bude cena začínat zhruba na 249 eurech, což není špatné, ale nijak zázračné. Tak uvidíme.